Magnesy neodymowe walcowe – dla domu i przemysłu

Magnesy neodymowe są szeroko stosowane w przemyśle, dzięki swoim świetnym właściwościom – kompaktowym wymiarom i wytwarzanemu przez nie silnemu polu magnetycznemu. Z pewnością atutem tego typu magnesów jest fakt, że potrafia one przyciągnąć i utrzymać ciężar do 1,3 tysiąca razy większy od własnego. Z tego powodu, są to najszerzej stosowane magnesy w wielu gałęziach przemysłu.

Magnes neodymowy – najpopularniejsze zastosowania

Budowane z boru, żelaza i dodatku neodymu te niewielkie magnesy dzięki swoim właściwościom idealnie mocują różnorodne elementy do stalowych powierzchni, zmniejszając zapotrzebowanie na imadła, kleje czy taśmy, które wcześniej służyły do tymczasowego mocowania elementów. Równie dobrze radzą sobie jako separatory i wykrywacze metalowych cząstek w cieczach, sypkich ciałach stałych czy gazach, stąd są tak popularnie używane w wielu gałęziach przemysłu – od chemicznego, przez medyczny, samochodowy aż do spożywczego. Często tego typu magnesy znajdują się w silnikach, pomagając oczyścić paliwo z matelowych cząstek stałych.

Magnesy neodymowe walcowe i ich domowe zastosowania

Magnesy neodymowe walcowe wyróżniają się przede wszystkim swoim walcowatym kształtem.  W tej formie można na rynku znaleźć magnesy o bardzo niewielkich rozmiarach, które są często używane w przemyśle konfekcyjnym (jako zapięcia torebek i portfeli), biżuteryjnym (magnetyczne zapięcia naszyjników i bransoletek) oraz stanowią element wielu edukacyjnych zabawek.  Spełnią się również w użytku domowym i warsztatowym. Magnesy neodymowe walcowe świetnie sprawdzą się jako elementy tablic magnetycznych w pokoju dziecka, w kuchni mogą pełnić role magnetycznego uchwytu dla noży, a w warsztacie pozwolą namagnesować końcówki narzędzi (na przykład śrubokrętów) czy pomogą w mocowaniu plandek i pokrowców na samochodach lub maszynach a także utrzymania porządku w warsztacie – mały walcowy magnes neodymowy nie będzie miał problemów z utrzymaniem ciężaru śrubokrętów, młotków czy innych elementów wyposażenia warsztatu. Kilka sztuk walcowych magnesów neodymowych pozwoli na bezpieczne przymocowanie sakw motocyklowych, które pozostaną na miejscu nawet przy sporych prędkościach. Za pomocą dwóch niewielkich magnesów walcowych po różnych stronach szyby akwarium można szybko i skutecznie wyczyścić szybę z glonów i zanieczyszczeń, a rozsypane po podłodze metalowe przedmioty (szpilki, wsuwki, gwoździe) szybko i skutecznie można pozbierać korzystając z pomocy niewielkiego magnesu.

Redakcja e-metro