O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Małe i duże wisiorki na szyję – jakie są rodzaje?

Czy wiesz, na jakie typy dzieli się wisiorki na szyję? Jakie są długości naszyjników? Już teraz dowiedz się więcej o tej przepięknej biżuterii dla kobiet!

Małe i duże wisiorki na szyję – przegląd popularnych modeli

Naszyjniki i wisiorki to istotna biżuteria, która może odmienić każdą stylizację. Wybór tego typu produktów jest ogromny, a poszczególne wisiorki różnią się od siebie niemal wszystkim. Jednym z podstawowych parametrów jest jednak długość naszyjnika, to od tego zależy, jak układa się na ciele, dokąd sięga i do jakiej garderoby pasuje. Aby ułatwić Ci wybór i nieco usystematyzować wiedzę o naszyjnikach, wypisaliśmy wszystkie ich typy zależnie od długości. Znajdziesz tu zarówno najkrótsze naszyjniki, czyli kolie, jak i duże wisiorki na szyję.

Kolia – do 35 cm

To najkrótszy wariant naszyjnika, długość kolii nie przekracza 35 cm, w efekcie czego bardzo ściśle otacza ona szyję. Zależnie od wykonania, kolie potocznie określa się jako obroże. Kolie uważane są za biżuterię wieczorową i bardzo elegancką, która jest zarezerwowana na specjalne okazje, choć coraz częściej można spotkać też modele casualowe. Są bardzo uniwersalne i pasują do każdego rodzaju dekoltu.

Choker – 36-41 cm

Szczególnie w ostatnich latach chokery stały się bardzo popularne. Mają one lekko opierać się na szyi i ją oplatać. Najlepiej w chokerach wyglądają kobiety o smukłych szyjach i ostrych rysach twarzy, choć oczywiście nie znaczy to, że pozostałe panie powinny rezygnować z takiego rodzaju biżuterii. Ponadto chokery pasują do niemal każdej garderoby – praktycznie jedynym wyjątkiem są tu golfy. Chokery możesz nosić do stylizacji wieczorowych, klubowych oraz oczywiście casualowych.

Princess – 43-50 cm

Przeciętna długość to około 47 cm, choć nie są to jeszcze duże wisiorki na szyję, to mimo to należą do najpopularniejszych. Ich długość sprawia, że łagodnie kończą się w okolicy serca, naszyjniki typu princess świetnie prezentują się w towarzystwie średnich dekoltów oraz kreacji bez górnego wcięcia.

Matinee – 50-60 cm

Taki naszyjnik pozwala podkreślić biust, gdyż wisiorek delikatnie opada na dekolt i kończy się w górnej linii biustu. Matinee możesz dopasować do każdej wysokości dekoltu, a do tego ciekawie prezentuje się w towarzystwie innych naszyjników, np. kolii czy chokera.

Opera – 75-90 cm

Tego rodzaju wisiorki zazwyczaj zakładane są do sukni wieczorowych. Opera opada poniżej linii biustu, co również pozwala świetnie go podkreślić. Ciekawostką jest też to, że taki naszyjnik możesz podwójnie owinąć wokół szyi, dzięki czemu uzyskasz bardzo oryginalny, podwójny choker.

Lariat (sznur) – ponad 120 cm

To zdecydowanie najdłuższy naszyjnik, z tego też powodu potocznie określa się go czasem po prostu jako „sznur”. Dzięki jego budowie taki naszyjnik możesz w dowolny sposób owijać wokół szyi, co otwiera przed Tobą dodatkowe możliwości kompozycji. Są również bardzo uniwersalne, pasują do niemal każdej kreacji. Oczywiście wybierając swój ulubiony naszyjnik, zwróć uwagę nie tylko na długość, lecz również na to, jak dobrać naszyjnik do dekoltu sukienki.

Materiał partnera

Redakcja e-metro