Mercedes, czyli motoryzacyjny luksus o wielu obliczach. Czy warto postawić na używane modele?

Są samochody mniej lub bardziej znane i cenione, jednak Mercedesa nikomu przedstawiać nie trzeba. Niemiecka marka jest tak charakterystyczna, że stała się synonimem samochodu wyższej klasy, którym jeżdżą ludzie o określonym statusie społecznym. Współczesne modele Mercedesa nadal wyznaczają wysokie standardy, które idą w parze z adekwatną ceną. Nie trzeba jednak od razu kupować „nówki z salonu”. Czy warto postawić na używanego Mercedesa?

Mercedes, czyli król samochodów luksusowych

Samochody marki Mercedes, nawet w przypadku najmniejszej klasy A, wręcz ociekają swoim eleganckim i bardzo nowoczesnym designem. Stosowane od kilku lat wzornictwo predator face nadało jednak modelom marki nieco bardziej drapieżnego charakteru. Nadal jednak, mijając Mercedesa, mamy świadomość, że to auto o luksusowym rodowodzie, którym jazda musi być szczytem komfortu – niezależnie od tego, czy widzimy SUV-a, limuzynę, czy sportowe coupe.

I tak w rzeczywistości jest. Marka nadal oferuje rozwiązania z najwyższej półki, nawet w swoich bardziej kompaktowych modelach. Wybierając Mercedesa, stawiamy na wysoką jakość wykończenia i co najważniejsze, nowoczesne rozwiązania technologiczne. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj fakt, że Mercedes całkowicie przejął AMG – przedsiębiorstwo zajmujące się sportowym tuningiem Mercedesów, z którego rozwiązań producent czerpie obecnie pełnymi garściami. Co przekłada się na ogromną satysfakcję posiadaczy tych aut.

mercedes

Mercedesy AMG – prestiż ze sportowym zacięciem

W ofercie używanych samochodów Mercedesa na szczególną uwagę zasługują te, które są efektem pracy AMG-Mercedes. Są to niezaprzeczalnie jedne z najbardziej luksusowych samochodów sportowych, którymi od lat zachwyca się sam Jeremy Clarkson – Mercedes AMG GT S znajduje się na jego liście 10 najlepszych samochodów!

Przez wiele lat prezenter popularnego programu motoryzacyjnego Top Gear był właścicielem modelu CLK 63 AMG Black Series, którego sprzedał w 2015 roku. Taki używany Mercedes to z pewnością prawdziwa gratka zarówno dla miłośników marki, jak i fanów samego Clarksona. Poza tym w stajni Clarksona znajduje się jeszcze kilka Mercedesów w tym prawdziwy klasyk Mercedes 600 Grosser.

Używany Mercedes Benz – czy warto? Gdzie i jak kupować?

Używane Mercedesy to auta z wyższej półki i praktycznie nawet kilku czy kilkunastoletnie samochody, w porównaniu z nowymi autami kompaktowymi, zawsze będą miały przewagę zarówno pod względem designu i wykończenia samochodu jak również osiągów. Takie auto może dać wiele radości i służyć przez kolejne, długie lata. Mercedesy to bowiem samochody, które skutecznie wyprzedzają swoim wyposażeniem oraz jakością wykończenia samochody innych producentów. Kupując zatem kilkuletniego Mercedesa, nadal otrzymujemy jeden z najnowocześniejszych samochodów, jaki jest dostępny na rynku. Kluczowym jest jednak to, gdzie takie auto kupimy.

Natomiast używane klasyki Mercedesa to doskonały sposób na inwestycję, ponieważ takie auta, jeśli są w dobrym stanie, to będą tylko i wyłącznie zyskiwać na wartości.

Nabywając używane auto z bezpiecznego źródła, możemy mieć pewność, że historia jego pochodzenia nie skrywa przed nami żadnych tajemnic. Jeżeli zatem zależy nam na samochodzie w pełni sprawnym, które nie będzie dla nas finansową pułapką, to najlepiej skorzystać z zaufanego dealera samochodów używanych marki Mercedes, który udzieli nam na zakupiony samochód gwarancji.

Redakcja e-metro