„Miłość czyni dobrym” Katarzyny Bondy – dlaczego musisz ją przeczytać?

Szukasz interesującej powieści kryminalnej, która zaciekawi cię od pierwszych stron? „Miłość czyni dobrym” Katarzyny Bondy to propozycja dla ciebie. Sprawdź, o czym opowiada powieść i dlaczego warto ją przeczytać?

Inne podejście do kryminału

„Miłość czyni dobrym” Katarzyny Bondy, zwanej królową polskich kryminałów, różni się od klasyki kryminalnej z profilerami albo detektywami w głównej roli. Najważniejszym bohaterem swej powieści Bonda czyni bowiem zły charakter. Powieść została oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Główny bohater książki to cyniczny, bezwzględny oszust, który nie ma skrupułów, by bezpowrotnie niszczyć życie innych osób. Daniel Skalski od najmłodszych lat marzył o tym, aby mieć mnóstwo pieniędzy i móc prowadzić opływające w luksusy, beztroskie życie. Aby to osiągnąć, dość szybko wkroczył w świat przestępczy, stając się oszustem, który perfekcyjnie opanował metody manipulacji.

O czym jest powieść Bondy?

Pierwszą ofiarą głównego bohatera jest pracownica banku – Gabrysia, która zauroczyła się Skalskim. Zaślepiona uczuciem kobieta zdradziła mu, że w tym banku czeki są weryfikowane jedynie raz na pół roku, co dało Skalskiemu świetną okazję do oszustw. Daniel bardzo szybko rozpoczął więc okradanie przedstawicieli firm handlowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Błyskawicznie poznał słabe punkty systemu zabezpieczania papierów wartościowych. W efekcie dość szybko zaczął obracać bardzo wysokimi kwotami, sięgającymi milionów dolarów. Jego sytuacja materialna poprawiła się, mógł się przenieść do Londynu i odgrywać rolę elity finansowej – wysokiej klasy maklera funduszy hedgingowych oraz finansisty. Zaczął przedstawiać się także jako spadkobierca rodziny Hochbergów. W Anglii, ale również innych krajach poznał przedstawicieli swojej profesji, czyli oszustów i fałszerzy, z którymi mógł rozpocząć współpracę, znacząco pomnażając swe zasoby.

Szczegółowy research

Katarzyna Bonda, tworząc swą książkę, przeprowadziła bardzo szczegółowy research. Pisarka zapoznała się z ponad 120 aktami sprawy oszusta. Powieść fabularna stanowi natomiast zaledwie niewielką część krętactw i niegodziwości, które popełniał złoczyńca.

Powieść „Miłość czyni dobrym” Katarzyny Bondy to kolejne dzieło pisarki na wysokim poziomie literackim. Zgrabnie poprowadzona fabuła, interesujące wątki, świetnie przedstawione postaci – to wszystko sprawia, że książkę autorki czyta się dosłownie jednym tchem. Jeśli chcesz interesująco spędzić czas, zdecyduj się na jej przeczytanie.

Redakcja e-metro