O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Najlepsza spacerówka dla dziecka – jak wybrać?

Gdy na świecie pojawia się dziecko, nie każda rodzina chce zwolnić tempo. Niektórzy nie przerywają pracy zawodowej i nie rezygnują z dotychczasowych pasji. Aby to było możliwe, niezbędne są produkty, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Wiedzą o tym współcześni producenci, którzy coraz trafniej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych rodziców. Z taką właśnie myślą tworzone są dzisiaj również spacerówki, które w niczym nie przypominają już wózków sprzed kilkunastu czy nawet kilku lat. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze i znajdź model idealnie wpisujący się w potrzeby twojej rodziny. Jak wybrać najlepszą spacerówkę?

lekka spacerówka

Jak wybrać wózek spacerowy?

Nowoczesna spacerówka to połączenie bezpieczeństwa i praktycznych rozwiązań oraz wygody – zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Producenci oferują modele, które sprawdzają się nie tylko podczas spokojnych przechadzek po parkowych alejkach, ale także szybkich załatwień w urzędach czy sklepach. Są lekkie, zwinne i nieduże, co pozwala na przewożenie ich w każdym samochodzie oraz swobodne podróżowanie samolotem z całą rodziną. Dlatego tak istotne jest świadome wybieranie odpowiedniego wózka spacerowego spośród tysięcy propozycji dostępnych w sklepach. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, aby kupiona spacerówka była odpowiedzią na nasze potrzeby.

Łatwość składania i wymiary po złożeniu

Przeglądając wózki dla dzieci, musisz zwrócić uwagę na sposób składania. Pamiętaj, że nie zawsze masz dużo czasu i zdarza się, że w tym celu możesz skorzystać wyłącznie z jednej ręki, bo drugą właśnie trzymasz zakupy… lub uciekające dziecko. Dlatego producenci oferują rozwiązania, które składają się w dosłownie kilka sekund. Nowoczesna spacerówka będzie również naprawdę nieduża – wymiary po złożeniu pozwolą na swobodne przewożenie jej w bagażniku każdego samochodu. To bardzo istotne, ponieważ nie każda rodzina chce zmieniać auto na bardziej “rodzinne”, a niektórzy po prostu nie mogą sobie na to pozwolić.

wózek spacerowy

Bez obaw – w sklepach znajdziesz modele, które cechuje wygoda i funkcjonalność. Dodatkowo, jeśli planujecie rodzinne podróże, waszą uwagę powinna przykuwać lekka spacerówkado samolotu – to m.in. model Mima Zigi, który niemal perfekcyjnie wpisuje się w najważniejsze potrzeby młodych rodziców.

5-punktowe pasy bezpieczeństwa

Jednym z najważniejszych aspektów podczas wybierania wózka spacerowego jest bezpieczeństwo podróżującego w nim dziecka. Dlatego warto zwracać uwagę wyłącznie na te modele, które posiadają 5-punktowe pasy znane nam z fotelików samochodowych. Pamiętaj, że dziecko w pierwszych latach życia jest bardzo ruchliwe i sprytne. Niekiedy zdarza się, że nie ma ochoty podróżować w wózku, a z różnych przyczyn to jedyne w danej chwili wyjście. Spacerówka z pasami to sposób na ochronę przed niechcianym wypadkiem.

Koła spacerówki

Aby wybrana spacerówka była naprawdę dopasowana do waszych potrzeb, zwróć uwagę również na jej koła. Współcześnie możesz zdecydować się na jeden z kilku ich rodzajów. Często pojawiającymi się są modele pompowane, piankowe lub z tworzywa sztucznego – należy dopasować je do rodzaju terenu, po którym będziecie poruszali się najczęściej.

wózki dla dzieci

Zwróć też uwagę na amortyzację. Komfortowa spacerówka powinna zabezpieczać dziecko przed niekontrolowanymi wstrząsami. Kolejnym aspektem jest zwrotność – najlepiej wybierać wózek z pełną możliwością obrotu, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie wam poruszać się po zatłoczonych alejkach. To przydatne szczególnie podczas wizyty w sklepie.

Rozkładane oparcie i duża budka

Dziecko poniżej 3. roku życia nierzadko podczas spacerów po prostu śpi. Dobrze wybrana spacerówka powinna zapewniać mu komfortowe warunki do drzemki – podczas zakupów zwróć więc uwagę, czy daje możliwość rozłożenia oparcia na płasko. Nie bez znaczenia jest także duża budka z ochroną UV, która będzie skutecznie chroniła przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dla wygody rodziców dobrze jest wybrać wózek spacerowy, który posiada na niej specjalne okienko. To możliwość kontrolowania, co w danej chwili robi dziecko.

e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *