O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Najlepsze filmy motywacyjne – przegląd

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze filmy motywacyjne? Wybór jest ogromny, więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu. Wiele zależy od tego, jaką tematykę preferujemy. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie lub potrzebują znaleźć w sobie siłę do działania. Ważne jest to, aby wybrać produkcję z morałem. Powinna być ona wartościowa pod względem merytorycznym – nie liczy się wyłącznie „oprawa”, ale również treść. Dużą ilość efektów specjalnych nie zastąpi nam ciekawej, a zarazem wciągającej fabuły.

Filmy motywujące do życia

W twoim życiu nastał kryzys, który sprawia, że ciężko jest odnaleźć motywację do życia? Powodów takiego zjawiska może być wiele – śmierć bliskiej osoby, rozpad związku, wypalenie zawodowe, strata przyjaciół, utrata ciąży. Przychodzi czas, kiedy ulubiona komedia i lampka wina nie poprawia humoru. Coraz częściej czujemy przygnębienie, co jest pierwszym krokiem do depresji. Im wcześnie odnajdziemy w sobie sens życia, tym większe prawdopodobieństwo, że z przeciwnościami losu poradzimy sobie bez pomocy specjalisty. W wielu przypadkach musimy zmienić priorytety. Czasami zapominamy o tym, co jest naprawdę ważne. Rzucamy się w pogoń bez większego celu. Do polecanych filmów motywacyjnych z tej kategorii można zaliczyć m.in.

  1. Piękny umysł – produkcja przedstawia losy Johna Forbesa, czyli wybitnego matematyka, który odnosi nie tylko sukcesy, ale również porażki. Posiada on na swoim koncie wybitne osiągnięcia, jednak przeszkodą, która staje mu na drodze jest zdiagnozowana choroba psychiczna. Schizofrenia sprawia, że główny bohater ma problem z tym, aby zapanować nad swoim umysłem. Pomimo tego nie poddaje się bez walki.
  2. Kwiat pustyni – warto wiedzieć, ze jest to film nakręcony na podstawie autobiografii supermodelki Waris Dirie. Wspomniana bohaterka ma na swoim koncie wiele traumatycznych przeżyć, które dały jej siłę do walki o lepsze jutro. W dzieciństwie została ona brutalnie obrzezana przy użyciu brudnych narzędzi. W wieku 8 lat została zgwałcona, a jakiś czas później sprzedana starszemu mężczyźnie. Waris postanowiła jednak uciec z domu męża i rozpocząć tułaczkę. Udało jest się wznieść na wyżyny modelingu, a dodatkowo została rzeczniczką ONZ.
  3. Forrest Gump – to klasyka, którą powinien znać każdy. Pomimo tego, że film ma już kilkadziesiąt lat, to niesie on za sobą wartości aktualne do dziś. Niepełnosprawny chłopak próbuje zrobić wszystko, aby udowodnić swoją siłę. Udaje mu się dostać do wojska, a nawet wyjechać na wojnę do Wietnamu. To właśnie wtedy staje się prawdziwym bohaterem. Opisywany film motywacyjny jest najlepszym dowodem na to, że wszelkie ograniczenia znajdują się jedynie w naszej głowie. Możemy więcej, niż nam się wydaje, jeśli tylko mamy w sobie odwagę.

Sprawdź koniecznie – filmowa gwiazda Converse

Filmy motywujące do zmian

Praca nad sobą to absolutna podstawa, aby żyć szczęśliwe. Wiadomym jest, że jeśli nie wykonamy żadnego kroku, to nic się nie zmieni. Jednocześnie świat cały czas idzie do przodu, a więc to my pozostaniemy w tyle. Musimy znaleźć w sobie samozaparcie, aby stale się rozwijać. Nie jest to proste, szczególnie jeśli obawiamy się utraty tego, co udało nam się już zdobyć. Czasami jednak warto postawić wszystko na jedną kartę. Wydaje Ci się, że sukces nie jest Ci pisany? Kilka niepowodzeń nie wpływa na to, jak będzie kształtować się twój los. Nie bój się ryzyka, gdyż czasami to właśnie dzięki niemu jesteś w stanie osiągnąć swoje cele.

  1. W pogoni za szczęściem – film opowiada historię Chrisa Gardnera, czyli człowieka, który z dnia na dzień został bez środków do życia oraz perspektyw. Pomimo tego robi wszystko, aby zdobyć upragniona posadę maklera giełdowego.
  2. Gra tajemnic – produkcja przedstawia losy Alana Turinga, który nie tylko musi rozwikłać zagadkę niemieckiej maszyny kodującej Enigma, ale również przewartościować swoje poglądy oraz zmienić sposób patrzenia na świat. Główny bohater pomimo licznych niepowodzeń udowadnia, że ciężką pracą i samodyscypliną można zdobyć świat.

Redakcja e-metro