Najpopularniejsi producenci nasion konopi na świecie

Historia konopi indyjskich na świecie sięga zamierzchłych czasów i jest bardzo bogata. Obecnie produkcja nasion stanowi doskonały pomysł na biznes, a liczne odmiany nasion są dziś dla kolekcjonerów prawdziwą gratką. Spośród wielu światowych producentów nasion konopi prym wiodą producenci z Holandii, Hiszpanii i Ameryki. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie są odmiany konopi

Producenci nasion konopi tworzą nowe odmiany poprzez przemyślane krzyżówki poszczególnych genotypów. Dzięki temu uzyskują rośliny o konkretnej wysokości, wyglądzie, odporności na warunki atmosferyczne czy jakość plonu.

Do podstawowych genotypów obecnych w odmianach rośliny zaliczamy Indicę i Sativę. Różnica między nimi jest widoczna przede wszystkim w wyglądzie roślin. Konopie z przewagą genów Indica są niższe, o stożkowatym kształcie i szerokich liściach. Z kolei te z genami Sativa są wysokie i luźno rozgałęzione, z wąskimi liśćmi.

Na rynku możemy spotkać nasiona będące w 100% Sativą lub Indicą albo ich krzyżówkami. Najwięksi światowi producenci oferują wysokiej jakości nasiona konopii. O unikalnym genotypie i nietypowych cechach. Dlatego są one tak pożądane przez kolekcjonerów.

Holenderscy producenci nasion konopi

Holandia to kraj, który bez wątpienia przoduje w produkcji i dystrybucji nasion. Nie bez powodu są one uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Przyczynia się do tego nieposzlakowana opinia oraz zaawansowana selekcja genetyczna.

Najpopularniejsze seedbanki z Holandii to przede wszystkim Dutch Passion, Sensi Seeds i Royal Queen Seeds, ale znane są też Green House Seeds czy Paradise Seeds. Prowadzą oni prace na imponującą skalę i stale powiększają swoją ofertę o kolejne odmiany nasion rośliny.

Dutch Passion to jeden z najstarszych seedbanków na świecie pochodzący z Holandii. Firma wyróżniła się jedną z pierwszych kolekcji feminizowanych nasion konopii z 1990 roku. Obecnie firma oferuje wysokiej jakości nasiona o ustabilizowanej genetyce i różnorodnych odmianach, w tym nasiona feminizowane, automatyczne i medyczne z dużą zawartością CBD.

Zobacz nasiona od holenderskich producentów: https://www.taniesianie.pl/Holenderskie-Nasiona

Sensi Seeds to również jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych firm w branży konopnej z Holandii. Firma od trzech dekad dostarcza nasiona konopi najwyższej klasy i jest znana z szerokiej gamy odmian. Sensi Seeds dba o zachowanie i ochronę genetyki konopi, nie rezygnując przy tym z innowacyjności.

Royal Queen Seeds to kolejny czołowy producent nasion konopi z Holandii. Zyskał międzynarodową sławę dzięki stworzeniu wysokiej jakości feminizowanych, automatycznie kwitnących i medycznych odmian. Ich nasiona wyróżnia stabilność genetyczna i doskonałe wyniki w warunkach uprawy.

Hiszpańscy producenci nasion konopi

Dużą popularnością na całym świecie cieszą się także nasiona rośliny od hiszpańskich producentów. Często wyróżniają się dużą mocą, łatwością uprawy i niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Na przestrzeni lat Hiszpanie wprowadzili na rynek wiele cennych odmian nasion konopi.

Do producentów mających największy wpływ na rozsławienie hiszpańskich odmian na świecie zaliczamy między innymi Anesia Seeds, Dinafem Seeds czy Sweet Seeds.

Anesia Seeds produkuje nasiona ze znanych i cenionych szczepów konopi, które wyróżnia niezwykła moc. Niektóre odmiany od Anesia Seeds mogą się pochwalić zawartością THC aż do 37%. Oprócz tego wyróżnia je duży potencjał plonotwórczy i stabilność. Nasiona konopi Anesia Seeds to krzyżówki z przewagą Sativy, przewagą Indici lub 50% Sativy i 50% Indici.

Zobacz nasiona od holenderskich producentów: https://www.taniesianie.pl/Holenderskie-Nasiona

Dinafem Seeds to najbardziej znana hiszpańska firma zajmująca się produkcją nasion od 2005 roku. Była to pierwsza firma, która zainwestowała w odpowiednie opakowania do bezpiecznego przechowywania nasion konopi. Ponadto jako jedna z pierwszych firm poświęciła czas na rozwój odmian automatycznie kwitnących.

Sweet Seeds to seedbank, który również działa na hiszpańskim rynku od 2005 roku. Ich największym sukcesem okazała się odmiana Black Jack, którą podbił rynki światowe. Obecnie Sweet Seeds znany jest z produkcji nasion konopi automatycznie kwitnących o doskonałej jakości i nieprzeciętnej stabilizacji.

Amerykańscy producenci nasion konopi

Ważną rolę w światowej produkcji nasion odgrywają także producenci z USA. Amerykańskie odmiany wyróżniają się różnorodnością genetyczną, a co za tym idzie, różnorodnym działaniem, aromatem i smakiem. Obecnie do najważniejszych amerykańskich producentów nasion marihuany zaliczamy przede wszystkim seedbank Fast Buds.

Fast Buds to niekwestionowany lider w produkcji automatycznie kwitnących odmian konopi. Firma została założona w 2010 roku w Los Angeles i szybko stała się sławna nie tylko w USA. Misją Fast Buds jest oferowanie automatycznych wersji najbardziej pożądanych szczepów z Kalifornii.

Gdzie kupić nasiona konopi?

Dla każdego kolekcjonera najważniejsze jest znalezienie zaufanego sklepu oferującego wysokiej jakości nasiona konopi od najbardziej znanych i cenionych producentów. Sklep internetowy TanieSianie.pl oferuje różnorodne odmiany nasion rośliny od holenderskich hiszpańskich i amerykańskich producentów cenionych na całym świecie.


Zgodnie z ustawą Dz.U.2005 nr 179 poz.1485, nasiona konopi są legalne w celach kolekcjonerskich. Opisy produktów, kategorii oraz artykułów blogowych przeznaczone są wyłącznie w celach edukacyjnych.

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-metro