O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Naturalne sposoby na przebarwienia twarzy

Jednym z najważniejszych sposobów pozwalających zmniejszyć widoczność przebarwień o różnej etiologii jest odpowiednia pielęgnacja. W rozjaśnianiu rumieni, plam i innych zmian barwnikowych na twarzy najlepsze są dermokosmetyki. Działają one złuszczająco i regulują proces pracy komórek pigmentacyjnych.

Tonizuj skórę codziennie!

Przebarwienia na twarzy to rodzaj zmian skórnych, których występowanie związane jest z nieregularnym gromadzeniem się melanocytów, komórek barwnikowych znajdujących się w warstwie podstawnej naskórka, odpowiedzialnych za produkcję melaniny (naturalnego barwnika skóry). Efektem takiego zjawiska jest inny koloryt tkanek. Przyczyny powstawania przebarwień są różne. Bez względu jednak na źródło problemu przebarwienia na twarzy stanowią defekt kosmetyczny, z którym można skutecznie i nieinwazyjnymi sposobami sobie poradzić. Cera obciążona zmianami barwnikowymi wymaga przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z najważniejszych zabiegów, nierzadko pomijanym lub wykonywanym nieprawidłowo, jest tonizacja. Do jej przeprowadzenia najlepiej wybrać specjalny tonik na przebarwienia, a aplikację wykonać po oczyszczeniu, ale jeszcze przed nawilżaniem. Składniki zawarte w toniku sprzyjają przywróceniu naturalnego kolorytu skóry i odzyskaniu przez nią blasku. Poza tym efekt tzw. wybielania jest możliwy za sprawą właściwości złuszczających i przeciwzapalnych dermokosmetyku. 

Nie zapominaj o oczyszczaniu i nawilżaniu

Zmniejszeniu widoczności przebarwień na twarzy sprzyjają również zabiegi oczyszczania i nawilżania. Pierwszy z nich pozwala usunąć zabrudzenia zalegające w porach i na powierzchni skóry, w tym kurz i inne osady. Oczyszczanie kontroluje też poziom uwalnianego z gruczołów łojowych sebum, dzięki czemu zmniejsza ryzyko tworzenia się dodatkowych problemów skórnych, w tym wykwitów trądzikowych. Zabieg złuszcza również martwy naskórek, co wspiera optymalne funkcjonowanie skóry i poprawia jej wygląd. Nawilżanie natomiast, za sprawą specjalnej formuły składników, przyczynia się do regulacji aktywności komórek produkujących melaninę w taki sposób, że spowalnia ich wzrost. Dzięki temu krem wpływa na postęp zmian barwnikowych. W efekcie oczyszczania, tonizacji i nawilżania skóra obciążona przebarwieniami staje się wygładzona i rozświetlona. Zabiegi stwarzają warunki do odzyskania równowagi na poziomie komórkowym, czyli tam, gdzie znajduje się źródło problemu przebarwień. 

Inne sposoby na przebarwienia twarzy

Kompleksowa pielęgnacja i ochrona skóry powinna obejmować także różne zabiegi przeciwsłoneczne. Jednym z najważniejszych z nich jest stosowanie kremu z filtrem SPF, czyli ograniczenie bezpośredniej ekspozycji skóry na promienie UV oraz inne niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym wiatr i niskie temperatury. Dermokosmetyczne kremy zawierają odpowiednią dawkę faktora SPF, którą da się dostosować do pory roku i potrzeb cery. Co więcej, można ich używać cały rok jako uzupełnienie etapu nawilżania, sporadycznie przed wyjściem z domu, a nawet pod makijaż, ponieważ skóra twarzy jest nieustannie narażona na suche i zimne powietrze w takich miejscach jak biura, sklepy, magazyny i środki komunikacji, czyli tam, gdzie powszechnie występuje klimatyzacja i ogrzewanie.

Redakcja e-metro