O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Oświetlenie dekoracyjne do sypialni

Ostatnio zaktualizowane 24 października 2022 przez Redakcja e-metro

Nie ulega wątpliwości, że sypialnia jest jednym z wyjątkowych pomieszczeń w każdym domu. Służy wyjątkowo przyjemnej czynności – to właśnie w niej się relaksujesz i odpoczywasz po całych dniach w pracy. Aby można było zaznać prawdziwego odpoczynku, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie i aranżacja. Właśnie dlatego warto postawić nie tylko na praktyczne lampy wiszące czy sufitowe, ale także dodatkowe oświetlenie stojące. To dzięki nim zbudujesz przyjemny klimat. Podpowiadamy, na co postawić i jak je dobrać.

Lampy stojące do sypialni

Nowoczesne lampy wiszące

Okazuje się, że nowoczesne oświetlenie podłogowe może w zupełności zastąpić standardowo stosowane lampy wiszące. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób, które doceniają szereg cechujących je zalet. Co sprawia, że podejmują taką decyzję? Przede wszystkim mobilność, której nie oferują lampy wiszące. Rezygnując z nich, możemy bawić się aranżacją pomieszczenia bez konieczności przeprowadzania wielkiego i kosztownego remontu. W ten sposób można zmienić charakter całej sypialni i cieszyć się zupełnie odmienionym wnętrzem.

Warto podkreślić również, że lampy podłogowe to praktyczne źródło ciepłego światła. Właśnie dlatego często stawiamy na nie blisko toaletki czy garderoby, podkreślamy nimi także dodatki, które wiele dla nas znaczą. Wiele osób decyduje się postawić je przy wezgłowiu łóżka, by służyły jako wsparcie dla oczu podczas wieczornego czytania. Użytkownicy doceniają je również za wygodę – by je włączyć czy wyłączyć, nie trzeba nawet wstawać z łóżka!

designerskie lampy

Lampy podłogowe do sypialni mogą oferować praktyczne rozwiązania. Warto wziąć pod uwagę te z regulowanymi ramionami, dzięki którym czytanie przed snem jest jeszcze wygodniejsze. Możliwe jest bowiem skierowanie strumienia światła bezpośrednio na książkę. Na uwagę zasługuje szeroki wybór modeli w sklepach – pozwala to dobrać idealny model do swoich potrzeb i indywidualnych preferencji. Nowoczesne lampy podłogowe są zaprojektowane w taki sposób, by nie zajmować zbyt wiele miejsca. To ogromny plus, który doceniają w sposób szczególny właściciele niewielkich mieszkań.

Nowoczesne oświetlenie ścienne do sypialni

lampy wiszące

Nie ulega wątpliwości, że lampy sufitowe są zdecydowanie najczęściej wybieranym rozwiązaniem do sypialni. Okazuje się jednak, że alternatywne formy nowoczesnego oświetlenia coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Wśród nich popularne stają się lampy ścienne i kinkiety, które stają się jednocześnie cennym źródłem światła i ozdobą.

Bardzo ważne jednak jest, by kinkiety były odpowiednio dobrane oraz we właściwy sposób zamontowane. Warto postawić na nie po dwóch stronach wezgłowia łóżka. Często pojawiają się po obu stronach lustra, nad obrazami czy dekoracjami – pięknie je bowiem podkreślają. Coraz chętniej sięgamy także po kinkiety z wysięgnikami, które pozwalają na regulowanie strumienia światła. Takie rozwiązania sprawdzają się głównie w okolicach toaletki, gdzie wykonywane są precyzyjne działania.

Lampki nocne

lampy wiszące

Od lat w sypialniach stawiamy na praktyczne lampki stołowe, które mogą pojawić się na stolikach obok łóżka. To jedno z najpowszechniej stosowanych rozwiązań, dzięki któremu zyskujemy nienachalne oświetlenie w okolicach łóżka. Doceniamy je za wygodę użytkowania oraz delikatne światło, które nie stanowi przeszkody podczas wieczornego relaksu.

lampy wiszące

Warto jednak wiedzieć, że lampka nocna nie musi być standardowym modelem, który stawiamy na szafce. Nowoczesne projekty wnętrz coraz częściej przewidują w tym miejscu lampy wiszące lub podłogowe, które są co prawda większe czy mniej mobilne, jednak ich funkcjonalność jest równie wysoka. Co istotne, dostępne są dzisiaj w wielu oryginalnych wzorach i formach, dzięki czemu skutecznie podnoszą walory estetyczne danej przestrzeni.

Gdy wybierasz nowoczesne oświetlenie do sypialni, koniecznie zadbaj o to, by wszystkie wybrane lampy dobrze się ze sobą prezentowały. Wybierz jeden styl, który najbardziej wpisuje się w twój gust. Najlepiej zdecydować się na rozwiązania z jednej kolekcji – w ten sposób w całym pomieszczeniu będzie panowała harmonia, która zdecydowanie poprawi komfort wypoczynku.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *