Papier ryżowy do decoupage – jak używać?

Robiąc projekt decoupage możemy użyć tak naprawdę dowolnego papieru. Jednak to właśnie papier ryżowy daje najpiękniejszy i najlepszy efekt. Papier ten bowiem różni się bowiem znacząco od zwykłego tego typu materiału. Serwetki ryżowe różnią się gramaturą, czy sposobem ich naklejania. Jeżeli jednak chodzi o tę technikę, papier ryżowy sprawdza się najlepiej i jeżeli wiemy, jak go nakleić, wykonywanie dzieł z jego udziałem jest proste i przyjemne.

Papier ryżowy – jak naklejać?

Chociaż może się wydawać, że papier ryżowy jest zbyt cienki do techniki decoupage, to wcale nie prawda. Papier ten, chociaż wydaje się delikatny, jest bardzo wytrzymały, elastyczny i trwały. Jednocześnie bardzo łatwo się go nakłada na wszelkie powierzchnie, unikając przy tym zagnieceń. Aby jednak tworzenie z udziałem papieru ryżowego było łatwe, musimy pamiętać, aby do jego naklejania użyć kleju do decoupage. Jeżeli nie posiadamy takiego kleju, świetnie sprawdzi się wikol rozcieńczony z wodą. Papier po naklejeniu będzie dobrze trzymał się powierzchni, a podczas naklejania równomiernie rozkładał. Papier jest również bardzo wydajny, arkusz 50 × 50 wystarczy na pokrycie obiektu o wymiarach 26x13x8,5 cm.

Doskonała alternatywa dla serwetek

Papier ryżowy pozwala na wykorzystanie interesujących nas motywów w sposób dużo łatwiejszy niż w sytuacji, gdy korzystamy ze zwykłych serwetek. Co istotne przeniesione motywy, łatwo i gładko wpasowują się w strukturę, na którą je przenosimy, dzięki czemu efekt jest naturalny i estetyczny. Jest też to materiał bardzo trwały, ponieważ nie niszczy się we wskutek kontaktu z wodą, klejem, czy światłem słonecznym.

Papier ryżowy możemy wykorzystać, nie tylko ozdabiając szkatułki czy serwetniki, ale również sprawdzą się na powierzchniach szklanych, czy sztucznych jak np. styropian. To sprawia, że zastosowanie papieru ryżowego jest bardzo szerokie i nie musimy rezygnować z pięknych motywów z powodu powierzchni, na której chcemy je zastosować. Jednocześnie, ponieważ ozdabianie papierem ryżowym jest bardzo szybkie, możemy w dowolnym momencie z jego pomocą zmienić nasze domowe przedmioty i dać im nowe życie.

Gdzie kupować?

Papier ryżowy kupować najlepiej w sklepach dedykowanych dla osób zajmujących się rękodziełem. Spory wybór papieru od najlepszych producentów znajdziemy na creativehobby.pl. Tam zakupimy papier ryżowy dobrej jakości w korzystnej cenie. W asortymencie znajdziemy produkty takich firm jak Stamperia, Decomania, czy ITD Collection.

Redakcja e-metro