Płytki hiszpańskie w nowoczesnych i w klasycznych wnętrzach

Płytki do wnętrz pozwalają urządzić każdą przestrzeń. Są materiałem niezwykle praktycznym i ponadczasowym, a nowoczesne wzornictwo urozmaici nawet najbardziej oryginalną aranżację. Wśród płytek hiszpańskich wyróżnia się gres imitujący naturalne minerały, ma on świetne właściwości i wygląda bardzo atrakcyjnie. Płytki sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu, ale również wybierane są do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym.

Najważniejsze zalety płytek hiszpańskich

Płytki hiszpańskie są niezwykle uniwersalne, występują w wielu kształtach oraz kolorach. Znakomicie wyglądają w każdym wnętrzu, ale sprawdzą się również na balkonach oraz na tarasach. Kafle są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, można je intensywnie użytkować. To materiał antypoślizgowy również zimą. Płytki hiszpańskie położone na tarasach lub na balkonach są odporne na mróz, wilgoć oraz na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, również na tłuste plamy. Produkt jest bezpieczny w użytkowaniu, zapewnia dobrą stabilizację oraz cechuje się świetnym designem.

Kafle imitujące naturalne skały i minerały są niezwykle atrakcyjne we wnętrzach industrialnych, nowoczesnych i w glamour. Pięknie komponują się z naturalnym drewnem oraz z surowym metalem. Duże płytki hiszpańskie bardzo dobrze pasują do przestronnych pomieszczeń. Są często wybierane w hotelach, w restauracjach. Naturalne żyłkowanie płytek sprawia, że wyglądają one jak marmur lub granit. Można je łatwo położyć, ponieważ zostały wykonane solidnie.

Aranżacje z udziałem płytek hiszpańskich

Kafle są niezastąpione w łazienkach oraz w kuchniach. Materiał nie nasiąka wodą, jest odporny na zabrudzenia i można go łatwo wyczyścić. Płytki nie wymagają konserwacji, a nowoczesne wzornictwo pozwala zredukować fugi do minimum. Płytki idealnie wyglądają również na ścianach. Mogą mieć różną teksturę, co dodaje aranżacji szyku oraz podkreśla niebanalny gust inwestora. Różnorodność kształtów oraz rozmiarów płytek hiszpańskich pozwala stworzyć nawet najbardziej wymyślny projekt, dlatego glazura hiszpańska cieszy się tak dużą popularnością.

Najpiękniejsze płytki odmieniają łazienkę, zmieniają ją w przytulną i zarazem w elegancką przestrzeń, która wprawia w poczucie relaksu i luksusu. Płytki gresowe z ciekawym wzorem i żyłkowaniem do złudzenia przypominają najpiękniejsze i cenne skały oraz kamienie, dlatego wybierane są przez osoby, które cenią sobie naturalne piękno i design. Płytki hiszpańskie są bardzo ponadczasowe, a ten sam wzór pasuje niemal do każdego wnętrza. Nieistotne czy jest to przestronny salon, czy niewielka łazienka.

Redakcja e-metro