Polacy w UFC – zapowiedź najbliższych miesięcy!

Sporty walki to jedna z najprężniej rozwijających się dyscyplin w naszym kraju. Rosnąca popularność MMA jest bez wątpienia powiązana z sukcesami polskich zawodników w ramach najlepszej organizacji na świecie, czyli UFC. Jak w ostatnim czasie spisywał się Mateusz Gamrot i Jan Błachowicz? Kiedy stoczą swoje kolejne pojedynki?

Gamrot z drugą porażką w karierze!

Mateusz Gamrot już jakiś czas temu podjął decyzję o zmianie federacji i przeniósł się z KSW do UFC. Zawodnik z Olsztyna w momencie transferu nie miał na koncie żadnej porażki. Gorzką pigułkę musiał jednak przełknąć już podczas pierwszego starcia, jakie stoczył w UFC, ponieważ przegrał pojedynek z Kutateladze. Warto jednak podkreślić, że decyzja sędziów, w tym starciu była mocno kontrowersyjna. Sam przeciwnik Polaka przyznał, że tak naprawdę nie powinien wygrać.

Od czasu tej porażki Gamrot wyciągnął jednak wnioski i już więcej nie pozostawiał decyzji w rękach sędziów. Polak zwyciężył w 3 kolejnych starciach przed czasem, a dodatkowo otrzymał bonusy za spektakularne zwycięstwa. Kluczowym pojedynkiem w jego karierze miało być starcie z Armanem Tsarukyanem. W tym przypadku analitycy zakładów bukmacherskich stawiali na zawodnika z Rosji. Ostatecznie starcie zakończyło się jednak korzystną decyzją dla Polaka. W branżowych mediach pojawiało się coraz więcej informacji na temat potencjalnej walki Gamrota o pas mistrzowski, jednak zanim do tego doszło, UFC zdecydowało się zestawić go z Dariushem.

W przypadku tego starcia to Amerykanin okazał się lepszy po decyzji sędziów. Polak w wywiadach przyznawał, że tak naprawdę na tym pojedynku nauczył się więcej niż na wszystkich dotychczasowych zwycięstwach. Decyzja sędziów nie podlegała żadnej dyskusji, ponieważ Amerykanin w przekonującym stylu pokonał Polaka.

Mateusz Gamrot po tej porażce musi się pozbierać i stoczyć kilka pojedynków, aby wrócić do tego miejsca, w którym był kilka miesięcy temu. Nie ma jednak wątpliwości, że jeden z najlepszych polskich zawodników będzie w stanie się pozbierać, a już wkrótce kolejna walka.

Mateusz Gamrot – statystyki:

  • Mateusz Gamrot ma tylko 2 porażki na koncie w całej swojej karierze.
  • Polak przegrał swój ostatni pojedynek w UFC z Dariushem.
  • Gamrot ani razu w karierze nie dał się znokautować przeciwnikowi.
  • Gamrot najczęściej wygrywał przez decyzję sędziów.
  • 33% z jego zwycięstw to wygrane przez KO/TKO.

Jalin Turner kolejnym rywalem Gamrota!

Nie tak dawno temu została ogłoszona kolejna walka z udziałem Polaka. Gamrot podczas UFC 285, które odbędzie się w Las Vegas, zmierzy się z Jalinem Turnerem. Rywal Polaka jest prasowany niżej w rankingu, dlatego też to Gamrot jest faworytem tego starcia.

Mateusz Gamrot w dotychczasowej karierze zwyciężył 21 z 24 stoczonych pojedynków. Polak najczęściej wygrywał po decyzji sędziów, ponieważ aż 43% jego starć zakończyło się właśnie w ten sposób. Warto również zwrócić uwagę na 5 skutecznych poddań. Jeśli chodzi o bilans porażek, to na jego koncie są dokładnie 2. W obu przypadkach były to decyzje sędziów już w ramach organizacji UFC. W bilansie znajduje się również jeden non contest, jeszcze z czasów KSW, gdzie walczył z Normanem Parke.

Jeśli chodzi o najbliższego przeciwnika, to Amerykanin ma na swoim koncie 13 wygranych i 5 porażek. Turner najczęściej wygrywał przez KO/TKO, ponieważ aż 9 razy triumfował w ten sposób. Warto podkreślić, że żadna zwycięstwo tego zawodnika nie miało miejsca przez decyzję sędziów. Jak widać, nie lubi on pozostawiać kwestii wygranej w ich rękach. Ciekawie wygląda za to bilans jego 5 porażek, ponieważ aż 3 razy z przegrywał przed czasem, a dwukrotnie po decyzji. Amerykanin w ostatnim czasie znajduje się w znakomitej dyspozycji, ponieważ ma na swoim koncie 5 kolejnych zwycięstw. Walka z Polakiem będzie więc dla niego odpowiednim sprawdzianem, a także szansą na awans w rankingu. Przypomnijmy, że obaj panowie walczą w jednej z najlepiej obsadzonych kategorii wagowych na świecie. Zakłady bukmacherskie są już dostępne!

Jan Błachowicz

Innym z polskich zawodników, który w ostatnim czasie święcił wielkie sukcesy w ramach najlepszej federacji sportów walki na świecie, jest Jan Błachowicz. Zawodnik kategorii Półciężkiej ma na swoim koncie 29 zwycięstw, 9 porażek, jeden remis. Cieszyński Książe jeszcze jakiś czas temu mógł pochwalić się mianem mistrza świata, ale stracił pas mistrzowski w starciu z Gloverem Teixeirą. Było to spore zaskoczenie dla wszystkich osób, które odstawiły pierwszy kupon po rejestracji z Superbet kodem promocyjnym. Proponowane kursy wskazywały, że Polak był zdecydowanym faworytem w starciu z bardziej doświadczonym Brazylijczykiem. O tym jednak, że kursy nie walczą, najlepiej świadczą również 2 ostatnie pojedynki z udziałem Polaka. W obu przypadkach nie był on faworytem, a nie przegrał żadnej z tych rywalizacji.

Błachowicz w swoim ostatnim pojedynku zmierzył się z rywalem z Dagestanu. Magomed Ankalaev okazał się naprawdę wymagającym przeciwnikiem, a ich pojedynek skończył się remisem. Po takim wyniku sytuacja Polaka w rankingu trochę się skomplikowała. Błachowicz obecnie prasowany jest mniej więcej w okolicach 4 pozycji, dlatego też będzie musiał poczekać na kolejną walkę o mistrzostwo. Tym bardziej że w ostatnim czasie pas stracił również Glover Teixeira, więc ewentualny rewanż Polaka z Brazylijczykiem będzie możliwy, ale nie o pas mistrzowski, a takie są przecież aspiracje Janka.

W tym momencie kolejna walka z działem Jana Błachowicza nie jest jeszcze ogłoszona. Nie ma jednak wątpliwości, że Polakowi z każdym kolejnym starciem będzie coraz trudniej, aby wrócić na szczyt kategorii półciężkiej. Superbet kod promocyjny na walki Janka Błachowicza będzie dostępny na stronie tego bukmachera.

Jan Błachowicz

Jan Błachowicz – statystyki:

  • Jan Błachowicz wygrał tylko jeden z 3 ostatnich pojedynków.
  • Błachowicz ma na koncie 29 zawodowych zwycięstw w swojej karierze.
  • Polak w swoim ostatnim starciu zremisował z Magomedem Ankalaevem.
  • Błachowicz najwięcej razy w swojej karierze wygrywał przez decyzję.
  • Polak do tej pory zaliczył 9 zawodowych przegranych.

Więcej na temat sportu przeczytasz na przykład w tym miejscu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Materiał zewnętrzny

Redakcja e-metro