Przyjęcie weselne do 50 osób – o czym pamiętać?

Coraz więcej młodych par decyduje się na przyjęcie weselne do 50 osób. Bez wątpienia jest to także wspaniała forma organizacji imprezy nie tylko w przypadku, gdy nasza rodzina jest nieco mniejsza, ale również gdy nie chcemy tracić środków finansowych na ponad setkę gości, których nie do końca znamy. Jakie są więc jeszcze zalety przyjęcia do 50 osób oraz dlaczego coraz więcej młodych par decyduje się właśnie na takie rozwiązanie?

Wesele to ważna uroczystość w życiu każdego

Z pewnością ślub i późniejsze świętowanie na przyjęciu weselnym stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nie powinniśmy zapominać jednak o tym, że organizacja takiej imprezy wbrew pozorom nie jest wcale taka łatwa i tym samym jeżeli się na to decydujemy, powinniśmy mieć odpowiedni plan.

Na samym początku warto ustalić odpowiednią listę gości, ponieważ tylko dzięki temu będziemy w stanie dobrze zaplanować nasz budżet. W szczególności jeżeli mamy ograniczoną ilość funduszy, którą możemy poświęcić na ślub oraz wesele, na pewno jest to bardzo ważne rozwiązanie. Przyjęcie weselne do 50 osób może być naprawdę wspaniałą zabawą, jednak niezależnie od tego ilu gości zapraszamy, powinniśmy także wziąć pod uwagę odpowiednie menu. Bardzo często popełnianym błędem przez wiele osób jest między innymi wybranie zbyt nowoczesnego menu. W zależności oczywiście od restauracji lub też innego miejsca, gdzie odbędzie się nasze wesele, para młoda decyduje się na nowoczesność. Jednak powinniśmy wziąć pod uwagę, że na takim przyjęciu spotyka się tak naprawdę prawdziwy miks osób. Mowa tu między innymi o różnym przedziale wiekowym, ponieważ będą na pewno zawsze dzieci, jak również osoby starsze, czy też ludzie w podeszłym wieku. 

Decydując się na wybór menu powinniśmy tak naprawdę zapewnić jedzenie dla wszystkich, tym samym aby każdy bez względu na wiek oraz własne preferencje znalazł coś dla siebie. Dlatego na przykład nawet na weselu do 50 osób, gdy nie będziemy aż tak bardzo obciążeni finansowo, warto oczywiście przykładowo mieć fontannę z czekoladą lub też pokaz robienia sushi, który w ostatnim czasie jest bardzo popularny, jednak nie kosztem tradycyjnych dań, których wiele osób po prostu tego oczekuje. Drugą sprawą jest alkohol, ponieważ jeżeli nasi goście będą pić mocne trunki, powinniśmy w szczególności zadbać o to, aby mieli coś sytego do jedzenia. W przeciwnym razie możemy być tego oczywiście nieświadomi, ale nasza impreza może skończyć się bardzo szybko. Zatem jak można zauważyć, nawet tak drobne aspekty w dużej mierze wpływają na to, w jaki sposób przebiegnie nasze wesele oraz jak będą zachowywać się nasi goście. Z pewnością zadowoleni goście to także dobra zabawa, dlatego powinniśmy na to zwrócić szczególną uwagę. Co jest jeszcze ważne w przypadku małego wesela?

Odpowiednia muzyka bardzo ważna

Duże znaczenie na każdym przyjęciu weselnym ma oczywiście dobra muzyka. Nie powinniśmy zapominać o tym, że w tym wypadku przyjęcie weselne do 50 osób może się nie udać, jeżeli nikt nie będzie tańczył. Powinniśmy tak jak w przypadku jedzenia podanego na stołach schować swoje upodobania do kieszeni i pomyśleć, jaka muzyka będzie najbardziej uniwersalna, biorąc pod uwagę zaproszone towarzystwo. Jeżeli z tych 50 lub 40 osób odliczymy dzieci, które nie będą cały czas się bawić i osoby w podeszłym wieku, tak naprawdę mało osób może tańczyć i warto zadbać o to, żeby jednak wszyscy dobrze się bawili.

Jak można zauważyć, organizacja wesela w żadnym wypadku nie jest wcale taka prosta. Nawet jeżeli decydujemy się na organizację przyjęcia do 50 osób, powinniśmy zadbać o szereg istotnych aspektów, aby wszystko poszło po naszej myśli. Coraz częściej zdarza się, że młoda para jest tak zestresowana tym wydarzeniem, że zapomina o wielu ważnych rzeczach. Warto więc przed organizacją wydarzenia dokładnie o tym poczytać na przykład w Internecie na stronie goparty.pl. Można znaleźć osoby, które za opłatą pomogą nam ze wszystkim podczas planowania i organizacji, dzięki temu o niczym nie zapomnimy.

Redakcja e-metro