Regulamin zwrotów w sklepie Orsay

W tym przewodniku przedstawimy szczegółową procedurę zwrotów w sklepie Orsay, warunki związane z tym procesem oraz terminy, które należy przestrzegać. Warto zapoznać się z tymi informacjami, aby mieć pełną świadomość procedur zwrotów i skorzystać z nich w razie potrzeby.

Zwroty w sklepie stacjonarnym Orsay

Jeżeli nabyliśmy produkt w sklepie stacjonarnym Orsay, jedyną możliwością zrealizowania zwrotu jest udać się do wybranego punktu sprzedaży. Aby dokonać zwrotu, warto pamiętać, że zwracane produkty powinny być starannie zabezpieczone, a przy sobie należy mieć wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak paragon czy faktura. Po przyjęciu zwrotu, otrzymamy zwrot środków zgodnie z wybraną przez nas metodą płatności w przeciągu 14 dni.

Zwroty przez wysyłkę do sklepu Orsay

W przypadku zakupów dokonanych przez platformę internetową sklepu Orsay, istnieje opcja zwrotu za pośrednictwem przesyłki. W takiej sytuacji samodzielnie organizujemy dostawę zwracanego towaru na adres magazynu sklepu, postępując zgodnie z poniższymi krokami:

  • Skontaktuj się z obsługą klienta sklepu Orsay, informując ich o zamiarze dokonania zwrotu poprzez przesyłkę. Możemy przesłać wiadomość na adres [email protected], aby zapewnić sprawną obsługę procesu zwrotu.

  • Starannie zabezpiecz produkty podlegające zwrotowi, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń w trakcie transportu.

  • Dołącz do paczki formularz odstąpienia od umowy, dostępny do pobrania na stronie internetowej sklepu Orsay. 

  • Koszty związane z wysyłką paczki zawierającej zwracane produkty pokrywamy samodzielnie. Możemy skorzystać z usług kuriera lub nadać paczkę za pośrednictwem poczty.

  • Zwrot musi zostać dostarczony do magazynu sklepu Orsay nie później niż 14 dni od złożenia informacji o odstąpieniu od umowy.

Po otrzymaniu paczki, magazyn sklepu Orsay przeprowadzi proces zwrotu środków na nasze konto bankowe w ciągu 14 dni.

Oto adres, na który należy wysłać paczkę:

FROGMAN s.r.o., 27846H, Stawowa 91, Cieszyn 43-400, Polska.

Złożenie zamówienia i zawarcie Umowy

Zamówienie stanowi jednostronne oświadczenie klienta, które jest ofertą zawarcia Umowy. Klient może złożyć zamówienie za pośrednictwem strony internetowej sklepu. Formularz zamówienia zawiera informacje o zamówionym towarze, sposobie płatności, dostawy i danych kontaktowych klienta. Po złożeniu zamówienia, klient otrzymuje potwierdzenie zamówienia od sprzedawcy. Umowa zostaje zawarta z chwilą doręczenia klientowi potwierdzenia zamówienia. Klient ma obowiązek zapoznać się z regulaminem przed złożeniem zamówienia.

Reklamacje

W przypadku niezgodności Towaru z Umową, klient ma prawo do reklamacji. Reklamację można zgłosić za pośrednictwem adresu e-mail podanego na stronie sklepu. Reklamacja powinna zawierać dane klienta, przyczynę reklamacji i żądanie. Sprzedawca podejmie działania w celu rozpatrzenia reklamacji i udzieli odpowiedzi klientowi. Szczegółowe informacje dotyczące procedury reklamacyjnej znajdują się na stronie sklepu.

Prawa Konsumenta

Konsument ma prawo, według ustawy o prawach konsumenta oraz Kodeksu cywilnego, odstąpić od umowy w terminie 14 dni od otrzymania towaru. Szczegółowe informacje dotyczące prawa odstąpienia od umowy znajdują się na stronie sklepu.

Koszty zwrotu do sklepu Orsay

W sytuacji, gdy dokonujemy zwrotów do sklepu Orsay, samodzielnie ponosimy koszty związane z przesyłką zwracanych produktów. Obejmuje to opłaty za wysyłkę paczki oraz ewentualne dodatkowe koszty związane z procesem zwrotu, które są uzależnione od wybranej formy dostawy i konkretnego dostawcy usług kurierskich.

W przypadku odstąpienia od umowy, sklep Orsay zobowiązuje się do zwrotu całej kwoty pieniędzy, w tym również kosztów dostawy, nie później jednak niż 14 dni od momentu zgłoszenia odstąpienia od umowy. Proces zwrotu odbywa się przy użyciu tego samego środka płatności, który został wybrany podczas dokonywania transakcji. Jeśli wyrażamy zgodę i nie są związane z tym dodatkowe koszty, istnieje możliwość skorzystania z alternatywnych metod zwrotu środków pieniężnych.

Należy zauważyć, że sklep Orsay nie jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy przed otrzymaniem zwracanego towaru ani przedstawieniem przez nas dowodu nadania paczki.

Żeby ułatwić sobie proces zwrotu nadaj zwrot do Orsay za pomocą rozwiązania Wygodne Zwroty.

Podsumowanie

Zwroty zakupionych artykułów w sklepie Orsay są proste i przyjazne dla klienta. W przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym, procedurę zwrotu można zrealizować, odwiedzając wybrany punkt sprzedaży. W sytuacji zakupów online, konieczne jest skorzystanie z opcji zwrotu poprzez wysyłkę. Należy pamiętać, że zwracane produkty powinny być starannie zabezpieczone, a wszelkie niezbędne dokumenty, takie jak paragon czy faktura, powinny być dołączone. Koszty związane z przesyłką zwracanych produktów ponosi klient. Sklep Orsay zobowiązuje się do zwrócenia kwoty pieniędzy w ciągu 14 dni od momentu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Ponadto istnieje opcja korzystania z platformy Wygodne zwroty, która ułatwia proces zwrotu. Zaznajomienie się z procedurą zwrotów w sklepie Orsay jest kluczowe, aby móc z niej skorzystać w razie potrzeby.

Redakcja e-metro