Rolety okienne – nowoczesne rozwiązania na dzień i noc

Charakteryzujące się wysoką jakością wykonania rolety okienne i żaluzje wyróżniają się na tle innych także prostotą użytkowania i stylowym wykończeniem. Dostępne na rynku różne rodzaje rolet wewnętrznych sprawdzają się zarówno w domach prywatnych, hotelach jak i budynkach użyteczności publicznej. Spośród setek produktów zapewniających skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrz wyróżniamy rolety plisowane, rolety bezinwazyjne, rolety materiałowe oraz nowoczesne rolety w kasecie.

Bez względu na aktualną porę roku, rolety i żaluzje doskonale wywiązują się ze swej roli i w zależności od ich przeznaczenia skutecznie chronią przed słońcem, ulicznym oświetleniem czy wścibskimi spojrzeniami przechodniów. Wewnętrzne rolety wykonane z poliestru oprócz nowoczesnej stylistyki zapewniają także łatwość w utrzymaniu czystości, dlatego tak chętnie goszczą w naszych kuchennych przestrzeniach.

Rolety okienne – sposób na prywatność i skuteczne zaciemnienie wnętrza

Wraz ze wzrostem świadomości użytkowników dotyczącej kontroli nad wpuszczanym światłem, na rynek wprowadzono niezwykle zróżnicowane kolekcje rolet, które w intuicyjnych sposób możesz dopasować do Twoich preferencji. W zależności od funkcji jaką powinny spełniać a także od typu okna, szeroki wybór rolet to także modele idealne na większe okna balkonowe, okna dachowe, kuchenne oraz tarasowe. Dostępne w szerokiej gamie rozmiarów rolety wewnętrzne możesz zamocować także w sposób bezinwazyjny, bez potrzeby wynajmowania kosztownego fachowca.

W przypadku rolet na dzień i noc możesz w banalnie prosty sposób zapanować nad nadmiernym nasłonecznieniem Twojego wnętrza. Dostępne w bogatej gamie kolorystycznej rolety zaciemniające, dzięki przysłonięciu promieni słonecznych zapewniają idealne warunki do wypoczynku, zwłaszcza podczas upalnego lata. Regulując poziom nasłonecznienia we wnętrzu niwelujesz ryzyko nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń, które niekorzystnie oddziałuje na nasz organizm.

Rolety okienne wewnętrzne – stylowy wygląd okna w atrakcyjnej cenie

Stylowe żaluzje, podobnie jak rolety stanowią niezwykle atrakcyjny element aranżacyjny. Dzięki swej funkcjonalności sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w biurach, hotelach oraz budynkach użyteczności publicznej. Dostępne w wielu rozmiarach i odcieniach rolety dzień noc dają Ci możliwość dopasowania ich do stylu panującego w danym pomieszczeniu. Wraz z wybranym modelem rolety otrzymujesz także niezbędne do jej montażu akcesoria takie jak łańcuszek, drążek do regulacji czy obciążnik łańcuszka. Bez względu na to czy w Twoim wnętrzu panuje styl skandynawski, loftowy czy glamour – z szerokiej palety wzorów i kolorów z pewnością wybierzesz idealny model rolety wpisujący się w charakterystykę Twojej przestrzeni.

Rolety dzień noc składające się z dwóch warstw materiałów – przepuszczającej światło i zaciemniającej pozwalają Ci zadecydować w jakim stopniu ograniczyć ilość wpadających do wnętrza promieni lub odizolować się od wścibskich spojrzeń przechodniów. Dzięki dziecinnie prostej obsłudze i funkcjonalności rolety okienne dzień noc idealnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, bez względu na to czy jest to salon, sypialnia czy kuchnia. 

Rolety wewnętrzne i rolety zewnętrzne – osłony okienne do zadań specjalnych 

Rolety zewnętrzne to kolejny wariant rolet, które jak sama nazwa wskazuje służą do ochrony okna i wnętrz przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak grad, wiatr, deszcz czy śnieg. Rolety zewnętrzne zwijane cechuje montaż natynkowy i podtynkowy. Ten pierwszy jest wygodniejszy i daje nam możliwość modernizacji, w przeciwieństwie do montażu podtynkowego, który należy zaplanować już na etapie projektowania nowego budynku. Bogata gama kolorystyczna żaluzji aluminiowych zapewnia możliwość swobodnego dopasowania do koloru ramy okna, dachu oraz różnych elementów zewnętrznej architektury.

Rolety aluminiowe stosowane na zewnątrz składają się z kilku podstawowych elementów, do których należy: pancerz rolety, obudowa rolety (skrzynka oraz prowadnice rolet zewnętrznych) oraz napęd elektryczny (silnik do rolet zewnętrznych) lub manualny. 

Rolety rzymskie, rolety aluminiowe, rolety zwijane – dopasuj je do swojej przestrzeni 

Sięgając po rolety z silnikami elektrycznymi możesz wybrać modele ze sterowaniem przewodowym lub sterowaniem radiowym. Sterowanie przewodowe cechuje bezawaryjność, prostota a także możliwość modernizacji o inteligentne włączniki podtynkowe. Sterowanie radiowe nie wymaga montażu puszki w pobliżu rolety, wystarczy tylko podprowadzić kabel z napięciem do skrzynki. W zależności od potrzeb sterowanie radiowe można wzbogacić o centralkę internetową a także sterowanie z poziomu telefonu. 

Nowoczesne rolety okienne to doskonały sposób na oryginalną aranżację wnętrza oraz architektury zewnętrznej, który dzięki swojej trwałości i łatwości w utrzymaniu czystości może posłużyć na wiele lat. Szeroki wybór rolet wewnętrznych i zewnętrznych daje Ci komfort, dzięki któremu zależności od Twoich preferencji i upodobań z łatwością wybierzesz idealny model rolety dla Twojego domu.

Materiał zewnętrzny przygotowany przez specjalistów z Solaro.com.pl

Redakcja e-metro