Seriale dla nastolatków, które warto obejrzeć w nowym roku szkolnym

Rok szkolny wiąże się z dużą liczbą obowiązków. Dlatego w czasie wakacji uczniowie powinni maksymalnie odprężyć się przed nowymi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi szkoła. Kiedy nauka do sprawdzianów jeszcze na dobre się nie zaczęła, warto skorzystać z ostatnich wolniejszych chwil. Dobrym sposobem na rozrywkę są seriale. Jakie pozycje z pewnością przypadną do gustu nastolatkom?

„The Dark” – serial, który angażuje widza

W serialu „The Dark” pojawiają się elementy znane z filmów, takich jak „Incepcja” czy „Tenet”. Zjawiska, które powodują załamanie się czasoprzestrzeni, przenikanie się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz szybkie tempo wydarzeń intrygują i wciągają już od pierwszych odcinków. Twórcy serwują nam angażującą historię z nieliniową fabułą i charakterystycznymi bohaterami.

„The Dark” to serial, który wpisuje się w gatunek fantastycznonaukowy. Ponadto, jest pierwszą niemieckojęzyczną produkcją Netflixa. Historię rozpoczyna smutne wydarzenie, które bezpośrednio dotyka głównego bohatera – Jonasa. W międzyczasie, w niewyjaśnionych okolicznościach znika mieszkaniec miasteczka. Obydwa zdarzenia są ze sobą powiązane, a dużą rolę w fabule odgrywa jaskinia, znajdująca się w pobliżu elektrowni atomowej. W serialu „The Dark” przenikają się wątki mistyczne, miłość, zdrada i przyjaźń. Wartka akcja i ambitna historia zainteresują niejednego nastolatka.

„Ragnarok” – mitologia skandynawska w nieco innym wydaniu

Postacie Lokiego i Thora kojarzą się głównie z produkcjami Marvela. Jednak na platformie Netflix pojawił się serial zupełnie innych twórców, inspirowany mitologią skandynawską. Produkcja osadzona we współczesnych realiach opowiada historię Ragnarok – wojny olbrzymów i bogów, od której zależą losy świata.

„Ragnarok” to skandynawski serial, który nakręcono w Norwegii. Historia rozpoczyna się od przyjazdu dwóch nastolatków – Magne i Lauritsa – do nowego miasta, w którym znajduje się fabryka Jutulheim, zarządzana przez rodzinę Juthul. Chłopcy muszą odnaleźć się w nowej szkole i nie jest to tak proste, jakby mogło się wydawać, ponieważ nowe miasto skrywa wiele tajemnic. W serialu poruszane są zarówno tematy związane z ochroną środowiska oraz zagrożeniami wynikającymi z dynamicznego rozwoju przemysłu, jak i te związane z mitologią skandynawską.

„Stranger Things” – kultowy serial

„Stranger Things” zasługuje na miano serialu kultowego. Dlaczego? To kilka sezonów nakręconych na niezmiennie wysokim poziomie i znakomite kreacje aktorskie. Publiczność ma okazję na bieżąco śledzić przygody bohaterów z miasteczka Hawkins – Mike’a, Eleven, Dustina, Lucasa czy Willa.

W serialu pojawiają się bohaterowie z niemal każdej grupy wiekowej. Mierzą się oni nie tylko z codziennymi problemami, ale również z paranormalnymi zjawiskami, które ujawniają mroczne sekrety miasta Hawkins. „Stranger Things” to mocne nawiązanie do kultowych seriali i filmów lat 80., na przykład „The Goonies”. W produkcji przenikają się elementy akcji i science fiction, a widzowie stają się świadkami dorastania młodych bohaterów. Serial idealny na weekendowy binge-watching.

Seriale dla nastolatków – gdzie je oglądać?

Seriale dla nastolatków można oglądać, na przykład za pomocą telewizji online. Jest to świetna opcja, ponieważ pozwala korzystać ze standardowego formatu multimediów, kanałów TV, a także platform streamingowych. Do takich rozwiązań należy m.in. telewizja światłowodowa.

Telewizja światłowodowa jest dostarczana przez takich operatorów, jak Vectra i INEA. W obydwu przypadkach telewizja światłowodowa obejmuje kilkadziesiąt kanałów, wiele dostępnych w formacie HD lub 4K. O ile same pakiety są dość podobne, to różnica istnieje w rodzaju oferty. INEA oferuje telewizję przez Wi-Fi, w której można wybierać paczki z kanałami tematycznymi bez zobowiązań – można je włączać i wyłączać w każdym momencie trwania umowy, bez konieczności podpisywania nowej na kilka miesięcy. Dodatkowo, telewizja przez Wi-Fi może być połączona z takimi usługami, jak bardzo szybki Internet światłowodowy o przepustowości nawet wielokrotnie większej niż 1 Gb/s. Wystarczy wybrać prędkość Internetu, paczkę kanałów START w nowej atrakcyjnej cenie 9,90 zł i włączać lub wyłączać interesujące nas paczki tematyczne podczas trwania umowy. Wybierając jedną z ofert – Vectra lub INEA – można oglądać najlepsze seriale dla nastolatków.

Redakcja e-metro