O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Spawarki inwertorowe – co warto o nich wiedzieć?

Choć na co dzień mało kto spawa, to jednak bardzo przydatne może okazać się posiadanie spawarki ze względu na fakt tego, że nie wiemy, co może nam się kiedyś przydać. Trzeba się jednak zastanowić, jakiego rodzaju spawarkę chcemy posiadać. Jeden są lepsze do mniejszych prac przy mniej dokładnych zadaniach, a inne lepiej odnajdują się w bardziej precyzyjnej pracy. Wiele osób decyduje się na rodzaj spawarki inwertorowe, czyli rodzaj spawarki elektrycznej, dla której źródłem zasilania jest prostownik z możliwością wewnętrznej przemiany częstotliwości. Tego typu spawarki są nie tylko praktyczne, ale zarazem nie są aż tak drogie. Kupując spawarkę inwertorową, nie tylko będziemy mogli zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale zarazem będziemy mogli być pewni, że spaw, który będziemy wykonywać, zostanie dobrze zrobiony. Kupując tańszą spawarkę, będziemy mogli zarazem dokupić do niej droższe akcesoria, dzięki czemu będziemy mogli być pewni, że będzie ona dobrze działać.

Jakie są zalety spawarek inwertorowych?

Kupując jakiś produkt, powinniśmy najpierw dowiedzieć się, czego możemy po nim oczekiwać. Wiele osób decyduje się na spawarki inwertorowe ze względu na ich unikalne właściwości, których przy podobnej cenie nie da się znaleźć. Do najczęściej wymienianych zalet należą:

  • czas chłodzenia, który w porównaniu do innych spawarek jest niewielki,
  • spawy, które otrzymamy poprzez pracę na takiej spawarce są bardzo solidne,
  • działanie bez problemu nawet przy spadku napięć
  • jeśli będziemy chcieli, to istnieje możliwość podłączenia takiej spawarki do agregatu,
  • łatwa w transportowaniu dzięki temu, że jest bardzo lekka,
  • zabezpieczenia przeciwzwarciowe, które mogą uratować naszą spawarkę,

Właśnie ze względu na te wszystkie zalety, wiele osób decyduje się na spawarkę inwertorową, która pomimo swojej nie aż tak dużej ceny, pozwala nam na bardzo wydajną pracę.

Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu spawarki inwertorowej?

Po pierwsze, powinniśmy ustalić to, o jakiej mocy spawarkę chcemy kupić. Właśnie na podstawie mocy urządzenia, dzieli się rodzaje spawarek. Spawarki inwertorowe dzielą się te o mocy 160A, 250A i na takie o mocy wyższej niż 250A. Jeśli chodzi o spawarki o mocy 160A, to są one przeznaczone dla osób, które nie będą spawać ogromnych elementów, a raczej cienkie materiały. Właśnie ze względu na niedużą moc, nie nadają się one do bardziej profesjonalnych prac. Jeśli jednak kupimy taką o mocy 150A, to będziemy mogli być pewni, że będziemy nią spawać już prawie wszystko. Spawarek o tej mocy używa się nawet w profesjonalnych zakładach. Urządzenia o mocy powyżej 250A są już przeznaczone dla profesjonalistów, a ze względu na wysoką cenę, bardzo rzadko są one wybierane do prac w domu.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *