O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Szukasz pracy weekendowej? 7 propozycji na pracę dodatkową

Wielu z nas posiadając stałą pracę, odnosi wrażenie, że może wykonywać dodatkowe zajęcia w czasie wolnym. Często zastanawiamy się, w jaki sposób możemy pożytecznie spędzić weekend, który wcześniej spędzaliśmy przed serialami czy grami. Obecnie rynek oferuje nam wiele możliwości pracy dodatkowej, która nie jest ciężka, a pozwoli nam na podreperowanie domowego budżetu. Poniżej przedstawionych jest 7 propozycji na pracę, którą możemy wykonywać zarówno w weekend, jak i czas wolny od pracy.

1. Korepetycje przez internet

Jeżeli jesteśmy uzdolnieni lub wykształceni w konkretnym kierunku, na które jest zapotrzebowanie w obszarze zajęć szkolnych, z powodzeniem możemy udzielać korepetycji zarówno osobiście, jak i online. Obecnie zdecydowana większość uczniów korzysta z dodatkowych zajęć zarówno z języka angielskiego, jak i przedmiotów ścisłe słych jak matematyka, fizyka czy chemia. Świetnym pomysłem jest również ogłoszenie się wśród studentów, którzy często potrzebują kilku zajęć przed konkretnym egzaminem. Jeżeli chodzi o korepetycje, o zasięgu i sukcesie decyduje marketing szeptany, jeśli więc okaże się, że mamy talent do przekazywania wiedzy, z czasem klienci sami będą zwracać się z prośbą o korepetycje.

2. Transport osób 

Transport osób to doskonała okazja do zarobku dla wszystkich tych osób, które z dużą przyjemnością spędzają czas za kierownicą. Tego typu pracę weekendową możemy stosować na wiele sposobów. Obecny dynamiczny wzrost branży usług transportu prywatnego sprawił, iż chętna osoba może za pośrednictwem takich aplikacji jak Uber czy Taxify zarobić na przewożeniu osób. Innym sposobem jest transport gości imprez okolicznościowych jak komunie czy wesela. Z reguły organizatorzy takich uroczystości potrzebują osób, które rozwożą gości do domów, co jest doskonałym sposobem na całkiem niezły zarobek. 

3. Realizacja tłumaczeń 

Realizacja tłumaczeń to świetny sposób na pracę dodatkową dla osób, których umiejętności lingwistyczne pozwalają na spokojne tłumaczenie wszelkiego rodzaju tekstów. Z każdym rokiem pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na tłumaczenie zarówno tekstów specjalistycznych, jak i tekstów ogólnych. Jest to doskonały sposób nie tylko na dodatkowy zarobek, ale również na pogłębienie swojej umiejętności języka obcego. Jeżeli spróbujemy tłumaczenia i okaże się, że jest to praca dodatkowa dla nas, warto znaleźć wąską specjalizację i reklamować się w takim kierunku. Im bardziej specyficzne tłumaczenia, tym większą stawkę za 1000 znaków możemy zaproponować. 

4. Testowanie oprogramowania 

Testowanie oprogramowania to doskonały patent na zajęcie w wolnej chwili, które dodatkowo pozwala nam dorobić do stałej pensji. Co ważne, często w celu prostego testowania oprogramowania, specjalistyczna wiedza nie jest wymagana. Obecnie w sieci kilka serwisów oferuje pracę dodatkową polegającą na zapisaniu się przez testera na test danej aplikacji mobilnej lub komputerowej. Jeżeli otrzymamy zaproszenie do danego testu, będziemy musieli sprawdzić konkretne funkcjonalności danego serwisu, a następnie w szczegółowy sposób opisać każdy ruch, który wykonywaliśmy na stronie oraz reakcję aplikacji. Za wykonanie pełnego raportu otrzymujemy wynagrodzenie, które może być dodatkowo zwiększone bonusem, jeżeli w toku testowania zauważymy błąd aplikacji i go raportujemy. 

5. Tajemniczy klient

Tajemniczy klient to sposób na to, by przy okazji zakupów sprawdzić, czy sklep w którym robimy zakupy spełnia standardy zarówno czystości jak i obsługi klienta, który jest dla pracowników wymagany. W Polsce istnieje sporo serwisów, na których po rejestracji i wykonaniu próbnego badania otrzymamy zlecenie na wykonanie audytu w danym supermarkecie lub sklepie. Wraz ze zleceniem otrzymamy cały scenariusz oraz listę elementów, które powinniśmy sprawdzić podczas wizyty w sklepie. W zależności od specyfiki sklepu, w którym odgrywamy rolę tajemniczego klienta, może istnieć wymóg nagrania wizyty wraz z rozmową z pracownikiem danego sklepu. Jest to świetny pomysł na dodatkowy zarobek w wolnym czasie. 

6. Opieka nad dziećmi bądź osobami starszymi 

Opieka zarówno nad dziećmi, jak i osobami starszymi to propozycja dla osób, które mają dużo czasu oraz lubią kontakt z ludźmi. Wbrew pozorom wiele osób poszukuje osób, które w sposób dorywczy mogą zająć się zarówno wiekowymi rodzicami, jak i maluszkami. W przypadku zadowolenia z takiej opieki najczęściej nawiązywana jest dłuższa współpraca, co dla nas stanowi dodatkowy zarobek kosztem miłego spędzenia czasu w towarzystwie dzieci bądź osób sędziwych. 

7. Zarządzanie profilami w serwisach społecznościowych 

W wyniku bardzo dynamicznego wzrostu popularności serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram każda firma musi obecnie promować swoje produkty i usługi na social mediach w taki sposób, by potencjalni klienci widzieli, że firma idzie zgodnie z trendem i buduje swoją markę również w internecie. Wiele firm jednak nie zatrudnia specjalisty od marketingu internetowego oraz portali społecznościowych, dlatego często szukają one osób gotowych zająć się takim profilem. Jest to doskonały pomysł na dodatkową pracę bez wychodzenia z domu. Jeżeli jesteśmy zaznajomieni z mechaniką działania Social Media, to może być wymarzona praca dodatkowa dla nas. 

Opracowano na podstawie artykułu: 17 pomysłów na dodatkową pracę w domu. Lista + jak zacząć + ile można zarobić?

Redakcja e-metro