O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Tiul dekoracyjny – jeden element, wiele zastosowań

Tiul dekoracyjny kojarzy się większości osób z elementem wykorzystywanym we florystyce. Jest to oczywiście prawidłowy tok myślenia, jednak ten cienki, ozdobny materiał możemy wykorzystywać na wiele sposobów. Przy jego użyciu wyczarujemy efektowne akcenty imprezowych aranżacji.

Idealne rozwiązania na wesele

Planując wystrój sali na najważniejsze przyjęcie naszego życia, chcemy, by oszołomił on i zachwycił wszystkich gości. Niestety nie jest to prosta sztuka zważając na fakt, że w sklepach dostępne są prawdziwe cuda za ogromne pieniądze. Jeśli jednak mamy ograniczony budżet, zaopatrzmy się jedynie w duże ilości tiulu dekoracyjnego oraz kwiaty. Ten niepozorny, przezroczysty materiał dostępny jest w wielu kolorach, więc bez problemu wybierzemy odpowiadającą nam barwę, która stanie się motywem przewodnim dla wszystkich ozdób. Wystarczy, że tkaninę np. w delikatnym odcieniu różu rozłożymy na białych stołach. Spełni ona rolę bieżników i rozweseli nijaką aranżację. Tiul dekoracyjny, taki jak np. https://kucmar.pl/pol_m_DEKORACJE_Materialy-dekoracyjne_Tiul-156.html może posłużyć nam do wyczarowania efektownej girlandy na ściance za plecami pary młodej lub do ozdobienia niezbyt efektownych krzeseł. Na oparciach zawiążmy delikatne niczym chmurka kokardy, w które wsadzimy pojedyncze kwiatki. Takie przystrojenie stali będzie spójne, ładne i nie pochłonie znacznych kwot. Warto też pamiętać, że ten materiał idealnie sprawdzi się do przybrania ławek w kościele.

Tęczowa impreza, czyli urodziny w magicznym klimacie

Przyjęcie urodzinowe dziecka to świetna okazja do wykorzystania tiulu dekoracyjnego. Za jego pomocą możemy wyczarować magiczny, subtelny świat, który pokochają nasze małe solenizantki i ich koleżanki. Półprzezroczysta tkanina może posłużyć nam do udekorowania imponującą kaskadą kolorów stołu z przekąskami. Chcąc uzyskać taki efekt, musimy warstwowo nakładać lekkie woalki w różnych barwach. Te same odcienie wykorzystamy do stworzenia bajkowych pomponów oraz spódniczek, które przydadzą się w czasie zabawy. Tiul dekoracyjny będzie się też wspaniale prezentował, gdy owiniemy nim najzwyklejsze balony. Takie latające cukierki staną się hitem dziecięcej imprezy. Niezbyt grube, delikatnie zmarszczone pasy tkaniny idealnie zdadzą egzamin jako alternatywa dla tradycyjnych wstążek prezentowych.

Tiul możemy wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Ładnie współgra on z subtelnymi ozdobami i jest świetnym towarzystwem dla świeżych kwiatów, jednak w ciemnej wersji równie dobrze zagra, jako dekoracja karnawałowa. Zastosowanie tej niepozornej, transparentnej tkaniny ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *