Wyciskarka wolnoobrotowa – jedno, czy dwuślimakowa? Poznaj różnice!

Na zdrowy tryb życia wpływa aktywność fizyczna oraz odpowiednia dawka minerałów, witamin i mikroelementów. W dzisiejszych czasach niezwykle trudno o wysokiej jakości żywność pozbawioną konserwantów. Zazwyczaj napoje, soki, a nawet owoce i warzywa pełne są chemikaliów pochodzących z procesu produkcji lub nawożenia roślin. Wykorzystując trend zdrowej żywności marka Hurom wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich konsumentów i stworzyła wysokiej jakości wyciskarki do zdrowych soków.

Wolnoobrotowe wyciskarki-rodzaje

Wolnoobrotowe wyciskarki, które można znaleźć na stronie hurom.pl dzieli się na jednoślimakowe i dwuślimakowe. W czym konkretnie tkwi różnica? W przypadku wyciskarek jednoślimakowych jak sama nazwa wskazuje, wyposażone są w jeden wałek ślimakowy, którego zadaniem jest rozgniecenie składników tak, aby zachować z nich jak największą wartość odżywczą. Co więcej, jednoślimakowe wyciskarki charakteryzują się prostą budową, łatwym myciem i mniejszą wielkością. Ich obsługa jest niezwykle prosta. Z kolei wolnoobrotowe wyciskarki z dwoma wałkami świetnie sprawdzają się u osób, które kochają soki, napoje i smoothies. O ile w jednoślimakowej wyciskarce soki i napoje można przyrządzać jedynie z owoców i warzyw, tak tutaj ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Smoothie wykonane z liści i świeżych ziół nie jest żadnym problemem. Tego typu wyciskarki są dużo większe oraz mają różnorodne funkcje. Często za ich pomocą można zrobić lody, sorbenty, a nawet makaron, co sprawia, że stają się urządzeniami wielofunkcyjnymi. Całą ofertę wyciskarek można zobaczyć na stronie https://hurom.pl.

Która wyciskarka jest lepsza?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji kupującego. Jednoślimakowe wyciskarki inaczej zwane pionowymi polecane są dla osób, którym zależy na kompaktowym rozmiarze i nowoczesnym designie. Są to najprostsze wolnoobrotowe wyciskarki, które poleca się osobom lubiącym prostotę i minimalizm. Szybko i sprawnie robią soki, pozostawiając jedynie jako resztki wysuszony miąższ. Na stronie hurom.pl można znaleźć mnóstwo propozycji tego typu urządzenia. Najczęściej mają one funkcję “przepłukiwania na biegu”, co ma bardzo duże znaczenie podczas przygotowywania serii soków z różnych składników. Z kolei dwuślimakowe wyciskarki świetnie radzą sobie nie tylko z produkcją soków, ale i roślinnego mleka, czy wysoko odżywczego smoothies. Tego typu wyciskarka polecana jest osobom, które szukają urządzenia wielofunkcyjnego o szerokim zastosowaniu.

Redakcja e-metro