Zaproszenia na chrzest. Kiedy je wręczyć, jak wypisać i jaką kartkę wybrać?

Chrzest to jedna z najważniejszych rodzinnych uroczystości w naszym kraju. To radosna chwila, którą chcemy dzielić się z całą rodziną i przyjaciółmi. Nic więc dziwnego, że większość świeżo upieczonych rodziców decyduje się zaprosić bliskich chrzest w oficjalny sposób, osobiście wręczając im zaproszenia ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi ceremonii i następującego po niej przyjęcia. Sprawdźmy, kiedy jest najlepszy czas, aby wręczyć zaproszenia swoim bliskim, jakie informacje powinny się na nich znaleźć i wreszcie, jakie kartki na tę okazję wybrać!

Ten odpowiedni moment, czyli kiedy zaprosić gości na chrzest?

Chrzest Święty to pierwsza, ważna uroczystość o religijnym charakterze w życiu dziecka i jego dumnych rodziców. To także świetna okazja, aby spotkać się wspólnie w szerokim, rodzinnym gronie i wspólnie cieszyć się powiększeniem rodziny o nowego jej członka. Do chrztu należy odpowiednio się przygotować – m. in. zadbać o ustalenie terminu w parafii, kupić białą szatkę dla maluszka, świecę i chrzczonkę, a także ustalić, gdzie odbędzie się uroczyste przyjęcie.

Należy także wybrać odpowiednie, oryginalne zaproszenia na chrzest, za pomocą których poinformujemy bliskich o zbliżającej się uroczystości. Kartki warto zamówić z wyprzedzeniem i wręczyć je osobiście lub wysłać na ok. miesiąc przed planowaną uroczystością. Da to gościom czas np. na zorganizowanie sobie dnia wolnego w pracy lub zaplanowanie podróży, jeśli mieszkają daleko od nas.

Zaproszenia na chrzest

Zaproszenia na chrzest możemy wręczyć osobiście, co warto zrobić szczególnie w sytuacji, kiedy mieszkamy w tym samym mieście, co nasi goście. W ostateczności możemy je także wysłać pocztą i po kilku dniach upewnić się, czy przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata, a przy okazji rozmowy potwierdzić także obecność gości.

Jak wypisać oryginalne zaproszenia na Chrzest Święty?

Na zaproszeniu powinny znaleźć się takie podstawowe informacje, jak np. imiona i nazwiska rodziców, imię dziecka, data i godzina uroczystości, kościół, w którym odbędzie się chrzest, a także miejsce przyjęcia. W treści zaproszenia warto dopisać także nr telefonu jednego lub obojga rodziców oraz prośbę o potwierdzenie obecności do konkretnego dnia. Zaproszenie może brzmieć tak, jakby na chrzest zapraszał sam maluszek, możemy także zaprosić gości w swoim jako jego rodziców imieniu – wybór odpowiedniej formy zależy tylko od nas!

Wybierając zaproszenia na Chrzest Święty swojego dziecka, warto mieć świadomość, że sama kartka powinna stanowić piękną pamiątkę z wydarzenia – zarówno dla nas, jak i naszych bliskich. W związku z tym, warto bardzo starannie wybrać model zaproszeń. Do dyspozycji mamy dziś tradycyjne zaproszenia drukowane, ich ręcznie robione odpowiedniki, a także spersonalizowane kartki ze zdjęciem dziecka.

Poszukując wymarzonej, jedynej w swoim rodzaju kartki na chrzest, warto zwrócić uwagę szczególnie na te ręcznie robione – są to oryginalne zaproszenia na chrzest, które posiadają unikalny, nietypowy i artystyczny charakter. Świetnie sprawdzą się więc zarówno do poinformowania gości o zbliżającej się uroczystości, jak i pozostaną po niej miłą, estetyczną pamiątką.

Materiał zewnętrzny

Redakcja e-metro