Zbilansowana dieta psa – co warto wiedzieć?

Każdy pies ma swoje własne preferencje żywieniowe, jednak to po stronie opiekuna leży odpowiedzialność za zapewnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych w codziennej diecie. Wiele osób zastanawia się, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta swojego pupila oraz jak często go karmić. Czy karma Dolina Noteci lub od innego producenta wystarczy, czy należy uzupełniać posiłki psa o warzywa lub mięso? W artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy pies może jeść to samo co człowiek?

Zbilansowana dieta, dostosowana do indywidualnych potrzeb, jest podstawą dobrego funkcjonowania każdego organizmu. Należy jednak pamiętać, że u każdego będzie to się różnić, dlatego psy nie mogą jeść tego samego co człowiek. Opiekun powinien zdecydowanie stosować się do zasad pełnowartościowej diety dla psa, kierując się wiekiem pupila oraz jego preferencjami. W razie wątpliwości lub niepokoju należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby wspólnie ustalić dobry plan działania. Układ trawienny psa nie jest dostosowany do tak dużej ilości dodatków i przypraw, które pojawiają się w naszej diecie, dlatego powinno się unikać dzielenia ze zwierzakiem resztkami z naszego obiadu. Warto sięgnąć po produkty od renomowanych producentów, takie jak karmy Doliny Noteci. Zespół ekspertów pracuje nad recepturami, które zapewnią czworonożnym pupilom wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Szeroka oferta sprawia, że karma Doliny Noteci nigdy się nie znudzi, a pies będzie chętnie zjadał podawane posiłki. 

O czym pamiętać w żywieniu psa?

Dorosłe psy należy karmić 3 razy na dobę, podając im porcje o podobnej wielkości – ich wielkość powinna być uwarunkowana wiekiem pupila, poziomem aktywności fizycznej oraz konkretnymi wymaganiami rasy. Przede wszystkim należy zadbać o obecności wysokowartościowej karmy w codziennej diecie psa. Zawarte w niej zdrowe tłuszcze, odżywcze białka, węglowodany, minerały i witaminy będą wspierać rozwój kości i prawidłową pracę stawów. Dzięki nim pupil będzie miał dużo energii i wigoru do codziennych zabaw. Karma Dolina Noteci to propozycja zbilansowanych posiłków dla każdego psa. W ofercie firma przygotowała coś odpowiedniego zarówno dla małych szczeniaczków, jak i dla psich seniorów z różnymi potrzebami. Decydując się na karmę Doliny Noteci, opiekun może mieć pewność, że pies otrzymuje składniki odżywcze o wysokiej jakości i wyśmienitym aromacie, które pobudzą jego apetyt.

Redakcja e-metro