Zegarek Citizen męski – wszystko, co chciałbyś wiedzieć o legendarnej japońskiej marce

Poznaj markę, która nie boi się nowości, której projektanci wciąż pracują nie tylko nad wyjątkowym designem, ale przede wszystkim nad innowacyjnymi technologiami, w które wyposażone są zarówno zegarki męskie, jak i zegarki damskie. Właśnie za tę nieustającą pogoń technologiczną cenią je mężczyźni na całym świecie. Zegarek Citizen męski to synonim nowatorstwa, niezwykłej precyzji, niezawodności i nieszablonowego designu. Zegarki sportowe, eleganckie, klasyczne, biżuteryjne… Dowiedz się wszystkiego o zegarkach męskich Citizen i który zegarek Citizen wybrać!

Zegarek Citizen męski – w czym tkwi jego sekret?

Świat męskich zegarków Citizen to solidne koperty, tarcze chroniące szkiełka odporne na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne, koronkowo wykonane wskazówki i indeksy, wysokiej jakości materiały, innowacyjne technologie, praktyczne funkcje takie jak chronograf czy wodoszczelność, a także eleganckie bransolety oraz stylowe paski. To wciąż nowe kolekcje zegarków Citizen, które rozkochują w sobie ludzi na całym świecie. W ofercie zegarków Citizen znajdziesz elegancie zegarki, klasyczne zegarki, lekkie, wykonane z tytanu modele, sportowe zegarki … Co najważniejsze, japońskie zegarki Citizen doskonale wpisują się w miejski styl. Zegarek Citizen męski to lata japońskiej tradycji zamknięte w designerskim opakowaniu.

Historia marki Citizen – co stoi za jedną z najbardziej znanych marek zegarków na świecie?

Firma Citizen to tradycja długa jak świat. W 1918 roku w Japonii powstał instytut badań Shokosha Watch. Prowadził on badania dotyczące precyzyjności pomiaru różnych instrumentów i przyrządów, głównie zegarków. W 1924 roku wyprodukował pierwszy zegarek kieszonkowy. 6 lat później zmienił nazwę, w ten sposób powstała firma Citizen Watch Company. Obecnie producent zegarków produkowanych w Japonii to jeden z liderów branży na całym świecie, znany z modeli takich jak Citizen Promaster, Citizen Miyota, Citizen Titanium czy Super Titanium.

Jak działa mechanizm Citizen Eco Drive?

Japoński producent opatentował unikalną technologię, która pozwala na ładowanie baterii czasomierzy za pomocą energii słonecznej oraz sztucznej.  Mechanizm eco-drive to genialne rozwiązanie, które działa w ten sposób, że energia np. ze słońca gromadzi się w specjalnej mikrokomórce, która następnie wprawia w ruch mechanizm kwarcowy. Zegarek zasilany światłem zmienia je w czystą energię. Dzięki temu modele Citizen Eco-Drive mogą działać bez konieczności dodatkowego ładowania nawet kilka lat. Co za tym idzie, nie ma ryzyka, że podczas wymiany akumulatora, zegarek np. się rozszczelni. Technologia Eco-Drive zrewolucjonizowała świat zegarków na całym świecie.

Technologia Radio controlled – co to jest?

Japoński producent nie ustaje w poszukiwaniu nowatorskich technologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest technologia Radio controlled. Wyposażone w nią zegarki Citizen posiadają umiejętność automatycznego ustawiania się za pomocą fal radiowych, wykorzystując do tego sygnał z wież nadajników. To rozwiązanie nowatorskie i niezwykle wygodne. Jeśli podróżujesz przez różne strefy czasowe, w każdym momencie widzisz aktualny czas. 

Czym jest technologia Satellite Wave?

Dzięki tej technologii zegarki z serii Satellite Wave synchronizują czas automatycznie z czasem właściwym dla szerokości geograficznej, w której aktualnie przebywasz. Odbierając sygnał z satelitów, ustalają swoją dokładną lokalizację, dzięki czemu mogą precyzyjnie wskazać czas. Co ważne, synchronizacja trwa dosłownie kilka sekund.  

Pasek czy bransoleta? Jak rozwiązać odwieczny dylemat?

Jeśli zakochasz się w konkretnym modelu, sprawa jest prosta. Jednak co zrobić, gdy zastanawiasz się nad funkcjonalnością obydwu rozwiązań. Pasek, zwłaszcza wykonany ze skóry naturalnej, jest z pewnością bardzo stylowy, nie obejdzie się bez niego elegancki zegarek. Jednak z czasem absorbuje zapachy, co dla niektórych może stanowić problem. Z kolei eleganckie czasomierze Citizen z bransoletą – stalową, tytanową lub ze stali szlachetnej – są lekkie, odporne na zarysowania, wytrzymałe i idealnie współgrają ze strojem wieczorowym. Wyjątkowe zegarki Citizen można znaleźć w autoryzowanych sklepach internetowych, które zapewniają najlepsze ceny.

Materiał zewnętrzny

Redakcja e-metro