Funkcjonalne aranżacje garażu

Wydaje się, że garaż to wyjątkowo męska domena, ale nic bardziej mylnego. Okazuje się, że w garażu może znaleźć dla siebie miejsce każdy członek rodziny, jeśli tylko jest on odpowiednio zaaranżowany. I wcale nie musi to być tylko i wyłącznie wygodne mieszkanko dla naszego domu.

Coś dla całej rodziny

Oczywiście rola garażu, jako miejsce na nasz samochód, nigdy pewnie się nie zmieni, ale jeśli pomieszczenie jest zdecydowanie większe, i jeśli jeszcze do tego mamy do niego dostęp nie tylko z podwórka, ale i od środka domu, to z powodzeniem możemy je uzupełnić o inne przydatne funkcje. Skwapliwie korzystają z tego zawsze mężczyźni, dla których główna aranżacja garażu to zwykle także magazyn dla sprzętów i narzędzi oraz mały warsztat. Można pokusić się również o to, by znalazło się tutaj miejsce dla każdego z członków rodziny. Niezwykle popularne jest urządzanie w garażu małej siłowni. To może być bardzo dobre miejsce dla bieżni czy rowerka stacjonarnego, które umieszczone w salonie lub korytarzu, mogą przeszkadzać swoją głośną pracą innym domownikom. Możemy wstawiać tutaj stół do tenisa czy bilarda – tym samym zyskamy przestrzeń to uprawiania swojego hobby. Odpowiednie aranżacje garażu zdecydowanie mogą służyć wszystkim członkom rodziny, wystarczy tylko dobry pomysł.

Przede wszystkim coś dla panów

Regały z narzędziami i mały warsztat? A może dodatkowy telewizor i fotel do nocnego oglądania meczów? Odpowiednie aranżacje garażu zdecydowanie pozwalają na takie rozwiązania w tym szczególnym miejscu. Możemy się również pokusić o urządzenie małego barku z wymurowanymi z czerwonej cegły ściankami. Surowa cegła i podłoga z betonu będą się razem dobrze komponować. Jeśli dołożymy do tego drewniane solidne krzesła i blat, otrzymamy świetne miejsce do męskich spotkań przy meczu lub żużlu. Jeśli w garażu nie ma okna, to aranżacje garażu można połączyć z nowoczesnymi rozwiązaniami oświetleniowymi. Dzięki temu stworzymy przytulne miejsce do spotkań towarzyskich. Zamontowanie odpowiednich haków na ścianie, pozwoli utrzymać w porządku zapasowe opony. Wystarczy je na nim powiesić – takie rozwiązanie będzie pasować zarówno do betonowej podłogi, jak i do ściany z czerwonej cegły i drewnianych mebli. Nikt nie posądzi nas o zły gust – w końcu to przecież garaż.

I dla pań znajdzie się miejsce

Urządzenie w garażu garderoby? Czemu nie. Aranżacje garażu dają zielone światło takim praktycznym pomysłom. Nawet nie musimy trzymać w niej wszystkich ubrań, ale na przykład buty, kapelusze lub okrycia wierzchnie. W naszej szafie od razu zrobi się więcej miejsca na nowe ubrania.
Pralnia w garażu to również niezwykle praktyczne rozwiązanie, szczególnie gdy posiadamy małą łazienkę.
Skoro mężczyźni mają w garażach mają swoje warsztaty, to panie również mogą spróbować urządzić w nim miejsce na swoje prace ręczne. Rękodzieło to dziedzina, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Panie robią na drutach, szyją na maszynach, pracują w drewnie, malują, wycinają, szlifują, używają o nieprzyjemnym zapachu klejów, podkładów, lakierów, werniksów – szczególnie przy decoupage – w ogrzewanym garażu mogą to robić przez cały rok. Funkcjonalne aranżacje garażu pozwolą wygospodarować miejsce na wygodne miejsce dla takich prac ręcznych.

Dla dzieci i dla młodzieży

Młodzieżowe spotkania w garażu z gitarą i perkusją? Kto o tym nie słyszał. To w garażach powstały najważniejsze undergroundowe zespoły muzyczne. Aranżacja garażu jako wygodnego miejsca do grania i śpiewania jest stara i dobrze znana. Ale w tym miejscu dziecko może również malować na sztalugach lub ćwiczyć grę w tenisa stołowego. Nie przeszkadza pozostałym domownikom i może rozwijać swoje hobby.
Aranżacje garażu pozwalają na praktyczne i funkcjonalne zagospodarowanie tej przestrzeni. Nie zawsze posiadamy duży garaż, ale nawet małe pomieszczenia przy ciekawych rozwiązaniach, zyskują znacznie na swojej użyteczności. Dodatkowe miejsce możemy na przykład zyskać montując odpowiedni model bramy garażowej.

Redakcja e-metro