Gry farma Facebook – w co warto zagrać?

W dzisiejszym świecie z portali społecznościowych korzysta już każdy. Wszyscy mają na nich swoje konta. Wszyscy posługują się ich mnogimi usługami – kontaktują się ze znajomymi, a czasem nawet załatwiają sprawy związane z pracą, bo na takim Facebooku wystarczy utworzyć grupę firmową, aby następnie szybko przekazywać współpracownikom różne informacje. W większości przypadków tego typu portale służą jednak ludziom do rozrywki. Bo każdy czasem chce się po prostu zabawić – a wtedy może sobie włączyć grę Farmę lub jeszcze inny program, wciągnąć się w jego fabułę i dzięki temu odetchnąć na moment od dosłownie całego świata.

Trudno nawet zliczyć ilość gier występujących na Facebooku

Trudno nawet zliczyć ilość gier występujących na FacebookuJest ich całe mnóstwo. A ich grono ciągle się powiększa. Aż trudno się czasem zdecydować, w jaką grę tym razem zagrać – czy farmę, czy może jakąś karcianą, czy jeszcze w coś innego. Czas poświęcony na znalezienie tego idealnego programu bywa dłuższy od tego, który przeznacza się na samą rozrywkę, a przecież nie tak to wszystko powinno wyglądać. Warto zatem przyjrzeć się grom, które są najczęściej pobierane przez użytkowników. Popatrzeć na niekończące się listy aplikacji, skupiające w sobie wyłącznie te gry, które wielu osobom mogą przypaść do gustu. Jedną z nich jest właśnie Farma. Na pozór wydaje się dość głupia, czasem nawet infantylna, ale ten, kto raz w nią wsiąknie, nie będzie w stanie tak łatwo z niej zrezygnować. Bo gry uzależniają – a czy to dobrze czy nie, każdy sam powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie. W wolnym czasie też trzeba przecież czymś się zajmować. Niekoniecznie muszą to być czynności produktywne.

Bo niestety taka gra farma na Facebooku niewiele może użytkownika nauczyć

Bo niestety taka gra farma na Facebooku niewiele może użytkownika nauczyćNie zawiera żadnych skomplikowanych reguł. Nie wymaga doskonałej precyzji, zwinności, szybkości myślenia czy zdolności do logicznego rozwiązywania problemów. Skoro bowiem nie ma w niej ograniczeń wiekowych, czyli że nawet dzieci bez trudu mogą z niej korzystać, jest to równoznaczne z tym, że nie będzie miała ona specjalnej wartości edukacyjnej. Niekoniecznie musi to być wada. W dzisiejszych czasach ludzie przyjęli taką postawę, że wszystko, co robią, starają się robić w jakimś celu. Ćwiczą, by schudnąć i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Czytają książki, aby pozyskać nową wiedzę i później zabłysnąć ciekawym nawiązaniem literackim w towarzystwie. Nawet do kina nie chodzą w celach czysto rozrywkowych, a nieraz wyłącznie dlatego, by później mieć więcej tematów do rozmów. Życie nie musi jednak koncentrować się wyłącznie na czynnościach produktywnych. Czasem warto coś zrobić jedynie dla uzyskania przyjemności. W przeciwnym wypadku człowiek szybko się wypala, a wtedy już na nic nie ma ochoty.

Gry typu Farma to klasyczne „odmóżdżacze”

Nie trzeba przy nich w ogóle się skupiać, nie trzeba praktycznie o niczym myśleć. Wystarczy krok po kroku realizować kolejne etapu programu, rozbudowują swoją farmę i osiągając coraz lepsze wyniki. Taka rozrywka jest naprawdę bardzo przyjemna. Dorośli powinni wziąć więc przykład z dzieci, sprawdzając swoje siły na wirtualnej farmie.

Redakcja e-metro