Naklejki na ścianę – sposób na szybką metamorfozę Twojego mieszkania!

Chcesz wprowadzić do swoich wnętrz coś, co podkreśli ich charakter? Masz wrażenie, że w wystroju Twojego mieszkania zaczęło wiać nudą i chcesz przeprowadzić szybką metamorfozę? Naklejki na ścianę to doskonały pomysł! Jak wybrać najlepszy wzór? Co warto wiedzieć na temat ich aplikacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Naklejki na ścianę – jak je dopasować do wnętrza?

Podczas wyboru naklejek ściennych, musisz zastanowić się nad miejscem, w którym zostaną umieszczone. Aby je wybrać, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy mają one stanowić główną dekorację pomieszczenia, czy być raczej dodatkowym motywem? Jeżeli decydujesz się na pierwszą opcję – naklejki powinny zostać umiejscowione w widocznym miejscu, na którym często skupia się uwaga domowników i gości. Które ściany będą zatem najlepszym wyborem? Dobrym pomysłem jest ściana za telewizorem, za łóżkiem w sypialni lub ta naprzeciwko drzwi wejściowych. Wówczas możesz mieć pewność, że Twoja nowa dekoracja nie zostanie niezauważona!

Jeżeli jednak naklejki ścienne mają stanowić uzupełnienie i być delikatnym dodatkiem, powinny znajdować się w miejscu, które mniej rzuca się w oczy. Nie bez znaczenia jest także ich wielkość, gdyż powinny być raczej niewielkich rozmiarów.

Z jakiego materiału wykonane są naklejki ścienne?

Jedne z popularniejszych naklejek na ścianę produkowane są z folii samoprzylepnej. Warto wybierać sprawdzone produkty, posiadające mocny i solidny klej. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że Twoja naklejka na ścianę będzie mocno się trzymała mimo upływu czasu. Odpowiednio dobrane naklejki powinny być także łatwe w zdjęciu, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Jak naklejać naklejki?

Naklejki na ścianę zazwyczaj kupić można w zrolowanym arkuszu. Aby się rozprostował, a poszczególne elementy nie miały żadnych zagnieceń, musisz go rozłożyć. Warto ułożyć na nim coś ciężkiego, np. książki, przez co cały proces przebiegnie nieco szybciej.

Ściana, na której będzie znajdować się Twoja nowa dekoracja, powinna być dokładnie oczyszczona i sucha. Naklejkę należy odkleić od podkładu w delikatny sposób, aby sprawdzić, czy łatwo się odkleja. Dekorację przymocuj do ściany za pomocą taśmy malarskiej. Dopiero wtedy odklej ją od podkładu i stopniowo zginaj pod spód, zaś naklejkę przytwierdź w wybranym miejscu. Powierzchnia naklejki powinna być dokładnie wygładzona i dociśnięta do ściany. Większość naklejek ściennych wyposażona jest w papier transportowy, który ułatwia aplikację. Na samym końcu należy bardzo dokładnie i delikatnie odkleić od naklejki, pozostającej na ścianie. Teraz Twoja nowa dekoracja jest już gotowa!

Redakcja e-metro