O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Poznaj zalety systemu monitorowania pojazdów

System monitorowania pojazdów to specjalny system stworzony dla firm, których pracownicy poruszają się samochodami. Firmy posługują się specjalną aplikacją, która jest centralną bazą zarządzania systemem. Dzięki tej możliwości pracodawca wie, gdzie jest jego pracownik, ile zużył paliwa, ile kilometrów zrobił, a dodatkowo generuje raporty z jazdy. Oprogramowanie bazuje na lokalizatorach GPS zamontowanych w pojazdach. Aplikacja pozwala na dużo wydajniejszą jazdę samochodem dla firm, których usługi są oparte na poruszaniu się autem. Dodatkowo jest prosta w obsłudze, a osoba, która korzysta z aplikacji, jest w stanie w bardzo krótkim czasie nauczyć się nią posługiwać.

Podstawowe funkcje

Możemy wymienić kilka podstawowych funkcji, na których opiera się system monitorowania pojazdów. Przede wszystkim jest to śledzenie trasy, jaką porusza się dany samochód. Dzięki tej funkcji możemy wiedzieć, w którym miejscu aktualnie znajduje się nasz pracownik i dokąd zmierza. Kolejną opcją jest możliwość sprawdzenia, ile kilometrów przejechał dany pracownik i jakimi trasami się poruszał. Historia przejechanych tras pozwala na analizę, które są najbardziej korzystne, a których warto w przyszłości unikać. Ważną funkcją jest również to, w jakim czasie kierowca dotarł do celu.

Jedną z ważniejszych funkcji, którą posiada system monitorowania pojazdów, a raczej jego aplikacja, jest kontrola zużycia paliwa. Posiada ona wiele zalet, ale do najważniejszych można zaliczyć dwie. Pierwszą z nich jest informacja ile paliwa zostało zatankowane na starcie, dlatego jego kradzież jest wręcz niemożliwa. Niestety można spotkać mnóstwo osób, które w ten sposób okradają swoich pracodawców. Na szczęście dzięki tej funkcji aplikacja zapobiega takim działaniom. Drugą zaletą jest możliwość maksymalnego wykorzystania paliwa. Z kolei ostatnią podstawową funkcją aplikacji jest możliwość szybkich raportów, dzięki którym analiza staje się dużo szybsza, łatwiejsza i dokładniejsza.

Podsumowanie informacji

System monitorowania pojazdów to świetny sposób na polepszenie wydajności i efektywności nie tylko samej firmy, ale również jej pracowników, którzy poruszają się samochodami firmowymi. Warto więc zainwestować w jego nieograniczone możliwości.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *