Transport zwłok – krajowy i międzynarodowy

Międzynarodowy transport zwłok, jest to idealne rozwiązanie, jeśli śmierć bliskiej osoby nadeszła znienacka, poza granicami naszego kraju. Kiedy nie jesteśmy w stanie skupić się na formalnościach, ponieważ przeżywamy żałobę – zakład pogrzebowy przychodzi z pomocą w sprowadzeniu bliskiej osoby do domu.

Każdy transport, odnośnie kosztów i nie tylko, traktowany jest zazwyczaj indywidualnie.

Jeśli zatrudniona firma, zrealizuje transport w sposób nienaganny, możemy zdecydować się również, na urządzenie przez nią ceremonii. Pomimo tego, że firmy swoją siedzibę mają w konkretnym miejscu, nie stanowi to dla nich problemu, by usługi świadczyć w całym kraju.

Kto odpowiada za transport zwłok?

Wiele firm zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, co sprzyja bezproblemowemu i szybkiemu wywiązywaniu się z zadania, które zostaje im powierzone. Swoją pracę zespoły wykonują wg ustalonych wymogów ustawy i rozporządzeń. Przykładem takiej firmy może być firma KOPERSKI.

Pracownicy zazwyczaj posiadają także odpowiednią wiedzę, aby udzielić szczegółowych informacji i wsparcia bliskim Zmarłego.

Transport zwłok – od czego zacząć?

Nawet, jeśli chcemy uniknąć tego tematu i o nim nie myśleć, nie możemy od niego uciec. Śmierć jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia.

Kontakt

Mimo ciężkiego okresu, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z zakładem pogrzebowym. Duża część z nich działa całodobowo, niezależnie od dnia tygodnia, aczkolwiek tyczy się to tylko kontaktu telefonicznego. Tym samym umożliwiając dowiedzenie się pierwszych, a zarazem najważniejszych informacji w każdym momencie.

Upoważnienie

Kolejnym etapem, jest upoważnienie zakładu do wykonywania czynności, aby mógł działać w naszym imieniu. Pozostałe ważne, niezbędne dokumenty i procesy załatwi samodzielnie, abyśmy nie musieli się dodatkowo zamartwiać, lecz mogli skupić na przeżywaniu żałoby.

Transport

Ostatnim elementem, chyba najważniejszym, jest już sam przewóz. Międzynarodowy transport zwłok, firmy wykonują za pomocą dostępnego środku komunikacji. Zazwyczaj odbywa się to drogą lądową, aczkolwiek mogą świadczyć też usługę z wykorzystaniem transportu powietrznego lub morskiego.

Do wykonania tej usługi wykorzystuje się odpowiednie samochody oraz nowoczesne chłodnie.

Co firmy oferują w ramach usług międzynarodowego transportu zwłok?

Zakres usług związanych z czynnościami przygotowującymi ciało Zmarłego w Polsce, jak i za granicą, obejmować może przede wszystkim:

  • Przewóz zwłok na terenie kraju i poza jego granicami,
  • Uzyskanie niezbędnych pozwoleń na transport,
  • Sporządzenie wymaganej dokumentacji.

Dodatkowo w ofercie pojawić się mogą, m.in.:

  • Kremacja zwłok na terenie Polski,
  • Szeroki wybór trumien do kremacji oraz urn,
  • Kompletny wystrój pogrzebu,
  • Wykonanie trumny w niestandardowych wymiarach.

Certyfikaty i dyplomy

Transport Osoby Zmarłej, jest to złożony proces, do którego muszą być zatrudnieni profesjonaliści. Pracownicy muszą posiadać odpowiednie umiejętności, które są potwierdzone poprzez certyfikaty i dyplomy, które zazwyczaj są do wglądu na stronie zakładu pogrzebowego. Można tę wiedzę potwierdzić również, czytając opinie o danej firmie, które tak samo jak certyfikaty są przeważnie dostępne na stronie.

Redakcja e-metro