Kolory róż dopasowane do intencji

Kwiaty to wspaniały prezent z każdej okazji, wyrażający bardzo często znacznie więcej niż nawet najbardziej wyszukane słowa. Do najchętniej wybieranych na upominek kwiatów z całą pewnością należą róże. Bardzo ważna jest intencja, z jaką róże są dobierane, ponieważ ich kolor może mieć wyjątkowe znaczenie. Warto je poznać! Jak są więc kolory róż i ich znaczenia?

Czerwone róże

Róże o czerwonej barwie to kwiaty przekazujące gorące, miłosne wyznanie. Osoby dobierające do bukietu czerwone róże, pragną powiedzieć w ten sposób bliskiej sobie kobiecie o swoich uczuciach. Że są w niej zakochane i żywią do niej gorące uczucia pełne miłości. Kolor czerwony nadaje się więc przede wszystkim na takie okazje, jak rocznica, Walentynki lub inne ważne dla ukochanej kobiety święto. Warto pamiętać, że czerwień nie jest zarezerwowana wyłącznie dla wybranki serca, lecz doskonale sprawdzi się także jako prezent dla ukochanej mamy lub córki. Miłość może mieć różne barwy, a czerwień róż podkreśli jej istotę.

kolory róż czerwone

Białe róże

Bukiet składający się z róż o jasnej barwie, to najlepszy sposób na okazanie drugiej osobie ogromnego szacunku i wyrazów uznania. Białe bukiety doskonale sprawdzają się jako upominek dla pary młodej, której pragnie się okazać swoje wsparcie oraz lojalność. Białe róże bardzo często znajdują się również w samych bukietach ślubnych, nie tylko ze względu na dopasowanie do charakteru uroczystości i wyglądu dekoracji. Panny młode otrzymują bukiet ślubny od przyszłego męża, dlatego też mogą być pewne jego wierności, szacunku i oddania.

kolory róż białe

Różowy bukiet

Różowy kolor to wyraz zachwytu i ogromnej wdzięczności dla osoby obdarowywanej. Bukiety z różami o tym odcieniu sprawdzają się jako upominek dla kobiet młodych, których uroda dopiero rozkwita. Różowy bukiet to również jedna z najbezpieczniejszych opcji na każdą okazję. Decydując się na ten kolor nie trzeba mieć dokładnie sprecyzowanej intencji i ważnego przekazu dla drugiej osoby. Choć wszystkie kolory róż mają określone znaczenie, to właśnie barwa w odcieniu różowym jest najbardziej uniwersalną z wszystkich.

kolory róż różowe

Żółte róże

Dawniej żółte róże uznawano za najlepsze na przeprosiny, ponieważ miały wyrażać skruchę i żal. Jednak aktualnie żółte róże są sposobem wyrażania uczuć przyjaznych i ciepłych. Z pewnością żółty bukiecik róż doskonale sprawdzi się w przypadku relacji opartych na przyjaźni i wzajemnym wsparciu, w których jednak nie ma miejsca na bardziej płomienne emocje. Żółte róże to najlepszy wybór dla osoby bliskiej sercu, jednak bez wyraźnie miłosnego przekazu.

kolory róż żółte

Róże herbaciane – najpiękniejsze kolory róż

Herbaciane róże to dla kobiety wyraźny znak o uczuciach mężczyzny, który pragnie stworzyć silną i głęboką relację. Pomarańczowy kolor jest połączeniem barwy czerwonej z żółtą, dlatego też może nieść słowa chęci pogłębienia wzajemnych stosunków i stworzenia prawdziwego związku. Bukiet herbaciany to znak zrobienia kroku na przód przez mężczyznę, na który kobiety bardzo często niecierpliwie oczekują. Jednakże herbaciane róże mogą również doskonale nadawać się jako bukiet dla córki, z której jest się niezwykle dumnym.

kolory róż herbaciane

Jak łączyć kolory róż?

Choć kolory róż niosą za sobą określony przekaz, czasem warto stworzyć bukiet składający się z kilku barw. W przypadku braku świadomości i wiedzy w zakresie znaczenia poszczególnych odcieni kwiatów, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z porad doświadczonej florystki. Róże występują również w innych barwach, które nie zostały wymienione, a też mogą stanowić piękny podarunek. Stworzenie bukietu pełnego róż o kilku kolorach, może nieść wiele ciepłych uczuć i ważnych słów, których nie ma się odwagi wyrazić i podkreślić we własnej wypowiedzi. Bardzo ważne jest również kierowanie się indywidualnymi upodobaniami kobiety, ponieważ nie zawsze ucieszy je wybrany kolor bukietu. Nie wszystkie kobiety lubią czerwone róże i zamiast odczuć miłosne wyznanie płynące od mężczyzny, poczują się dotknięte brakiem wyczucia ukochanego. Znajomość upodobań ukochanej kobiety to wyraz najważniejszych uczuć i żywego zainteresowania jej osobą.

Sprawdź: Pierścionek z czarnym oczkiem

Redakcja e-metro