Kompozycje na Wszystkich Świętych 2022

Kompozycje na Wszystkich Świętych złożone z kwiatów i zniczy to coroczny problem wielu rodzin. Chcemy, aby nagrobki były oryginalnie ozdobione i miłe do oglądania. Jednocześnie pragniemy uniknąć kiczu i tandety. Przeczytaj, jakie ozdoby sprawdzą się najlepiej w tym roku. 

Jak ubrać grób na Wszystkich Świętych?

Zdobienie nagrobków może być przyjemne i łatwe. Jeśli zdecydujemy się poświęcić na to odrobinę więcej czasu niż zwykle, możemy uniknąć nieprzyjemności wynikających z przygotowań na ostatnią chwilę. 

Jeśli kształt grobu na to pozwala, warto zastanowić się nad posadzeniem żywych kwiatów. Niezwykłą popularnością cieszą się jesienne astry, chryzantemy oraz wrzosy. W doniczce te kwiaty, nie wytrzymują długo i po kilkunastu dniach, trzeba będzie się ich pozbyć. Jeśli jednak mamy obok grobu odrobinę ziemi, warto posadzić je w glebie. W ten sposób kwiaty będą co roku przez kilka lat kwitły. 

Wyjątkowym dodatkiem do kwiatowej kompozycji na grobie będzie również kapusta ozdobna. Ta coraz częściej spotykana roślina, ma do zaoferowania wiele ciekawych odmian, które różnią się od siebie barwą i kształtem liści. Dzielnie zniesie pierwsze przymrozki i dość długo będzie mogła ozdabiać nagrobek, wzbogacając nasze kompozycje na Wszystkich Świętych. 

Kwiaty na cmentarz 

Najprostszym sposobem na przystrojenie grobów jest kupienie kilku doniczek chryzantem przed cmentarzem. Kwiaty te są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Są też stosunkowo trwałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ich celem będzie zdobienie grobu przez kilka dni, aż do pierwszego mrozu lub momentu kiedy zwiędną. Jeśli jednak chcemy sobie oszczędzić problemu przed Świętem Zmarłych, powinniśmy zainwestować w rośliny wieloletnie, które będą pięknie wyglądać przez cały rok. Świetnie sprawdzą się rośliny wiecznie zielone. Można z nich uformować na około grobu obwódkę, która będzie ładnie się komponować z szlachetnym kamieniem nagrobka. Można do tego użyć bukszpanu, który charakteryzuje się powolnym wzrostem i można go bardzo łatwo formować. Do tego samego celu można zastosować barwinka pospolitego. To zimozielona krzewinka, która wiosną zakwita na niebiesko. Idealnie sprawdzi się, kiedy będziemy tworzyć kompozycje na Wszystkich Świętych. Barwinek jest często spotykany na cmentarzach, ponieważ uważa się go za symbol raju, wieczności i nieśmiertelności 

Stroiki na Wszystkich Świętych – zrób sam!

Co zrobić kiedy nie za bardzo lubimy pracować w ziemi, a w dalszym ciągu chcemy ładnie przystroić nagrobki przed Świętem Zmarłych? Stroiki na Wszystkich Świętych zrób sam. Do wykonania najprostszych stroików będziesz potrzebować gąbki florystycznej i żywych lub sztucznych kwiatów. Będziesz również potrzebował kleju na gorąco i porządnych nożyczek. Jeśli chcesz wykonać ozdobę, która będzie przywodzić na myśl jesień, wystarczy przejść się do swojego ogródka lub parku i znaleźć takie elementy jak szyszki, kasztany, kolorowe liście lub mech.  Elementy możesz umieścić w gąbce florystycznej, z której możesz wyciąć różne kształty. 

Jeśli nie masz ochoty na kreatywne szaleństwo, możesz również wybrać gotowe stroiki. Galerię florystyki pogrzebowej znajdziesz na stronie “Nekropolis z Warszawy”

Redakcja e-metro