O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Łazienka w stylu prowansalskim

Prowansalskie, to znaczy jakie? Przede wszystkim jasne, najczęściej białe, ale także w odcieniach słonecznej żółci, lawendowym fiolecie czy bladym różu.

Stylowa łazienka

Na ścianach prowansalskiej łazienki sprawdza się tynk strukturalny, tapeta lub farba. Płytki rozmieszczone są tylko w miejscach gdzie ścianie grozi zachlapanie.
Armatura łazienkowa, prowansalska to taka, jak za czasów pra-babci., starodawna. Wanna na wygiętych nóżkach, owalna, wysoka. Umywalka nablatowa, jak miednica. U pra-babci przy takiej miednicy stał jeszcze dzban, z wygiętym uchem, napełniony wodą. W swojej łazience, dla dekoracji, ale też jako wazon na kwiaty, także można taki dzban postawić.
Armatura łazienkowa to krany retro, to najczęściej mosiężne baterie.
Nad umywalką owalne lustro w pozłacanej, postarzałej ramie. Jeśli mamy więcej miejsca w łazience, to wykorzystajmy je na lustro stojące. Duże lustro powiększy optycznie pomieszczenie, ale także pozwoli nam zobaczyć całą naszą sylwetkę.

Luksusowa łazienka

Luksusowa łazienka w stylu prowansalskim, to łazienka z meblami tapicerowanymi, pikowanym krzesłem, sofą. Na ścianach kinkiety, na suficie żyrandol, żarówki oczywiście w kształcie świeczek. To już wyposażenie prawdziwego salonu kąpielowego.
Łazienka prowansalska to dużo dodatków; wiklinowe koszyki, ceramiczne dozowniki na mydło, szklane flaszki ze szlifowanym, szklanym korkiem wypełnione lawendowym, czy różanym olejkiem; szydełkowe wykończenia serwetek na blacie szafki, czy komódki na ręczniki i przybory toaletowe. Takie detale, które kupimy na targach staroci. A może jeszcze leżą na babcinym strychu. Poszukajmy, poszperajmy.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.