Na czym polega pożyczka dla zadłużonych?

Określenie „pożyczka dla zadłużonych” często wzbudza negatywne skojarzenia z produktem, który jest przysłowiowym „gwoździem do trumny” osób, które nie dają rady spłacać zobowiązań. Nic jednak bardziej mylnego. Pożyczki dla zadłużonych, to po prostu finansowanie dla osób, które mają na swoim koncie kredyty czy pożyczki.

Dla kogo jest pożyczka dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych jest pożyczką dla osób, które mają dług. Nie oznacza to jednak od razu, że mają problemy z jego spłatą. Nawet gdy swoje kredyty, karty kredytowe czy pożyczki spłacają terminowo, to gdy wnioskują o kolejne środki, to otrzymują pożyczkę dla zadłużonych, tylko dlatego, że aktualnie posiadają produkty kredytowe.

Czym pożyczka dla zadłużonych różni się od kredytu?

Warto wiedzieć, że zadłużeni mogą otrzymać zarówno kredyt jak i pożyczkę. Kredytów udzielają banki w oparciu o przepisy Prawa bankowego, natomiast pożyczek sektor pozabankowy, stosując się do zasad Kodeksu cywilnego.

Banki, nazywając swoje produkty, czasami używają określenia „pożyczka”, jednak w istocie jest to kredyt, którego mogą udzielić tylko te podmioty finansowe.

Pożyczka dla zadłużonych zawsze jest udzielana na dowolny cel. Kredyt również może być (jeśli jest np. gotówkowy), ale zdarza się, że jest przyznawany na konkretne przeznaczenie – np. zakup mieszkania, samochodu czy budowę domu.

Jak wziąć pożyczkę dla zadłużonych?

Aby otrzymać pożyczkę dla zadłużonych, trzeba złożyć wniosek online. Jak to zrobić krok po kroku?

  1. Wybierz odpowiedniego pożyczkodawcę. Najlepiej skorzystać z internetowej wyszukiwarki, przejrzeć oferty kilku firm i porównać je pod kątem kosztów oraz opinii innych klientów.
  2. Wypełnij wniosek online. Na stronie pożyczkodawców znajdziesz kalkulator, gdzie trzeba wybrać, jaka kwota pożyczki i okres spłaty Cię interesuje. Na tej podstawie zostanie wyliczona rata i łączna suma do zapłaty. Następnie zostaniesz przekierowany do wniosku, który trzeba uzupełnić swoimi danymi osobowymi, teleadresowymi i dochodowymi.
  3. Potwierdź swoją tożsamość. Do uzupełnienia wniosku niezbędne jest potwierdzenie Twoich danych osobowych. Na szczęście nie trzeba w tym celu odwiedzać żadnych placówek – wystarczy skorzystać z przelewu weryfikacyjnego albo aplikacji Kontomatik.
  4. Poczekaj na decyzję. Na tym etapie Twój wniosek trafia do weryfikacji, a analitycy oceniają, czy dasz radę spłacać kwotę, o którą aplikujesz.
  5. Podpisz umowę online. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, to otrzymasz instrukcję, jak zdalnie podpisać umowę o pożyczkę.
  6. Poczekaj na wypłatę środków i wydaj je, na co chcesz!

Kto może wnioskować o pożyczkę dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych są przeznaczone tylko dla tych osób, które regularnie spłacają swoje zobowiązania. Opóźnienia, a tym bardziej wpis do rejestru dłużników wiąże się z odmową udzielania finansowania.

Warto również pamiętać o tym, że oprócz pozytywnej historii kredytowej ważne jest, aby zobowiązań do spłaty nie było zbyt dużo. Pożyczkodawca oceni, czy przy Twoich obecnych dochodach i kredytach dasz radę oddawać kolejną ratę.

Na co można przeznaczyć pożyczkę dla zadłużonych?

Znaczącą zaletą pożyczki dla zadłużonych jest to, że możesz ją wydać, na co chcesz, czyli nie musisz tłumaczyć się przed pożyczkodawcą, na co przeznaczysz środki.

Osoby zadłużone często wydają je na spłatę swoich obecnych zobowiązań. Pamiętaj jednak, że takie postępowanie może prowadzić do rolowania długów, a to może skończyć się dużymi problemami finansowymi.

Dlatego mierz siły na zamiary i zanim złożysz wniosek o pożyczkę dla zadłużonych realnie oceń, czy dasz radę ją spłacić.

3 sytuacje, gdy pożyczka dla zadłużonych to dobre rozwiązanie

Ze względu na niebezpieczeństwo wpadnięcia w spiralę długów osoby zadłużone muszą podchodzić ostrożnie do zaciągania kolejnego zobowiązania.

Istnieją jednak 3 sytuacje, kiedy pożyczka dla zadłużonych naprawdę im się przyda!

Po pierwsze, gdy masz pilny wydatek, który nie może czekać. Niesprawny samochód, którym dojeżdżasz do pracy, cieknąca lodówka czy zbyt małe buty dla dziecka to sprawy, które trzeba załatwić naprawdę szybko. W takim przypadku szybka pomoc finansowa jest na wagę złota.

Po drugie, gdy czekasz na wypłatę pensji. Często zdarza się tak, że do przelewu zostało Ci kilka dni, portfel świeci pustkami, a trzeba zrobić zakupy spożywcze czy opłacić rachunki. To również sytuacja, gdy pożyczka dla zadłużonych rozwiąże Twój chwilowy problem.

Po trzecie, gdy zależy Ci na dyskretnej pomocy finansowej. Bywają sytuacje, gdy potrzebujesz pieniędzy, ale nie chcesz się tym z nikim dzielić. Kredyt w banku często wiąże się z koniecznością wizyty w placówce czy dostarczeniem zaświadczenia o dochodach. Pożyczka dla zadłużonych w sektorze pozabankowym jest przyznawana w 100% online i w większości przypadków tylko na dowód osobisty. Dlatego wnioskowanie o nią możesz zachować w tajemnicy przed Twoim pracodawcą czy osobami, z którymi mieszkasz.

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-metro