O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg

Fotelik samochodowy 0-13 kg to absolutna podstawa każdej wyprawki dla noworodka. Nie ulega wątpliwości, że nie możesz wybierać go pochopnie ani na nim oszczędzać. Nie ma znaczenia, jak dalekie podróże planujecie – wypadek może przytrafić się wszędzie, dlatego skuteczna ochrona niemowlęcia jest zawsze najważniejsza. Pamiętajcie jednocześnie, że dobrze dobrane foteliki samochodowe dla noworodków zapewniają im komfortowe warunki jazdy. Na co zwrócić uwagę, by kupić najlepszy model?

fotelik dla noworodka

Nowoczesne foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg to nie tylko zróżnicowane wygląd i cena (ta bowiem może wahać się od stu do kilku tysięcy złotych). Co jeszcze je między sobą różni? Podpowiadamy, co ma największe znaczenie i dlaczego ani design, ani cena nie powinny nigdy stać się czynnikiem decydującym podczas zakupów. Jak wybrać fotelik dla niemowlaka?

Fotelik dla niemowlaka – dopasowany do dziecka i samochodu

Podstawowym kryterium wyboru jest oczywiście dopasowanie do dziecka. Odpowiedni fotelik dla noworodka jest z właściwej grupy pod względem wieku, wagi i wzrostu – dlatego na początek należy wybierać modele 0-13 kg lub 40-75 cm. Tylko one zapewniają właściwe ułożenie ciała, dzięki któremu dziecko zyskuje potrzebną na czas jazdy stabilizację.

Okazuje się jednak, że właściwie wybrany fotelik samochodowy 0-13 kg musi być również dopasowany do samochodu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznego sklepu stacjonarnego, w którym doświadczeni sprzedawcy na spokojnie przekażą wam niezbędną wiedzę i nie tylko sprawdzą, czy wybrany model jest bezpieczny w waszym aucie, ale także nauczą jego poprawnego i sprawnego montażu. Tylko tam spotkasz doświadczonych pracowników, którzy cierpliwie i skrupulatnie przeprowadzą cię przez proces wyboru.

samochodowy dla niemowlaka

Foteliki BeSafe – bezpieczeństwo i wygoda w podróży z rodziną

Nie ulega wątpliwości, że fotelik samochodowy dla niemowlaka ma być przede wszystkim bezpieczny. Nawet jeśli autem planujecie jeździć tylko do pediatry, w tym czasie również musicie zapewnić bezpieczeństwo waszemu maluszkowi. Dlatego warto rozsądnie podchodzić do wyboru modelu odpowiedniego dla waszej rodziny. Co my rekomendujemy?

samochodowy dla niemowlaka

Zauważ, że w sieci nie brakuje opinii od innych rodziców. Chociaż wiemy, że każdy z was ma inne potrzeby (chociażby ze względu na inny model auta), możemy skorzystać z wiedzy i doświadczenia poprzednich pokoleń, wybierając najczęściej wymienianych producentów. Wśród nich nie brakuje rekomendacji dla skandynawskiej marki BeSafe, która w swojej ofercie posiada fotelik samochodowy 0-13 kg BeSafe iZi Go Modular. Jest wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa – jedyne rozwiązanie, które skutecznie chroni i zapewnia stabilną pozycję klatki piersiowej i bioder. Znajdziesz w nim także ochronę boczną SIP+, która pochłania siły w czasie niebezpiecznego zderzenia bocznego. Co istotne, fotelik to część większego systemu iZi Modular, który szczególnie polecamy twojej uwadze.

Fotelik samochodowe dla dzieci 0-13 kg

Co wyróżnia fotelik samochodowy 0-13 kg marki BeSafe? Materiały, z których został wykonany, to połączenie EPS i pianki, a całość pokryta jest miękkim obiciem dla większej wygody podróżującego dziecka. Jego projekt zapewnia ułożenie maluszka pod kątem 35-45 stopni, a na uwagę zasługuje także dodatkowe wsparcie dla główki, dzięki któremu nie opada w niekontrolowany sposób. Znajdziesz w nim także specjalną wkładkę dla noworodka – w pierwszych tygodniach dziecko może liczyć na odpowiednią stabilizację i przyjemne otulenie.

Najlepszy fotelik samochodowy 0-13 kg

Fotelik samochodowe dla dzieci 0-13 kg

Fotelik samochodowe dla dzieci 0-13 kg oferowane przez współczesnych producentów powinny nadążać za potrzebami nowoczesnych młodych rodzin. Właśnie dlatego skandynawski producent zapewnia szereg funkcji, które ułatwią codzienne funkcjonowanie z maluszkiem. Absolutną podstawą jest oczywiście możliwość jego montażu bezpośrednio na stelażu wózka – doceniamy to w czasie szybkich zakupów czy innych spraw, które pojawiły się nagle w czasie podróży do domu. Cechą wyróżniającą jest jednak system iZi Modular, czyli innowacyjna koncepcja pozwalająca używać jednej bazy ISOfix do dwóch kolejnych fotelików.

Co zyskujesz, wybierając fotelik BeSafe? Na jednej bazie zamontujesz zarówno model dla niemowlaka, jak fotelik dla dziecka do 4 lat. To wygoda – możesz bowiem zapomnieć o uciążliwym przeprowadzaniu pasa, a wpięcie fotelika trwa kilka sekund, ale także oszczędność – nie musisz kupować kilku całych zestawów co kilka miesięcy. To znacznie wygodniejsze, gdy w domu macie kilka samochodów, a opiekę nad dzieckiem powierzacie czasem osobom trzecim (np. dziadkom czy opiekunce). To precyzyjna odpowiedź na potrzeby współczesnych rodziców, którzy żyją szybko i aktywnie.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *