O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

tani kurier

sklep internetowy Primado

W jakich okolicznościach zakładać garnitur?

Garnitur jest świetnie prezentującym się, męskim ubraniem wizytowym. Składa się ze spodni, marynarki i kamizelki, jednakże coraz częściej ta ostatnia jest pomijana. Z pewnością jest to bardzo elegancki ubiór, dlatego powinniśmy go zakładać na specjalne okazje. Często ich cena jest na tyle duża, że dość problematyczne dla niektórych kieszeni byłoby regularne wymienianie ubrania na nowy. Do jakich okoliczności powinniśmy zakładać garnitury?

garnitury

Impreza okolicznościowa

Najczęściej przeciętny człowiek ubiera się w garnitur, gdy zapraszany jest na imprezę okolicznościową. Chcemy wówczas wyglądać bardzo elegancko i wyróżniać się spośród pozostałych. Wybór odpowiedniego garnituru nie należy do najłatwiejszych, dlatego koniecznie musimy odpowiednio się nad tym zastanowić, tym bardziej że koszt takiego stroju jest dość duży. Kolor często wybierany jest pod sukienkę naszej partnerki, chyba że wybieramy się sami, wówczas jest to nasza indywidualna decyzja. Coraz częściej rezygnuje się jednak z typowo czarnych garniturów, sądząc że jest to dobry pomysł na pogrzeb lub jedynie po zmroku. Dodatkowo mężczyźni o jasnej karnacji z reguły nie wyglądają dobrze w tego typu stylizacjach. Do imprez okolicznościowych, na których najczęściej nosimy garnitury możemy zaliczyć wesele, osiemnastkę, chrzciny, komunię. Jednak nie muszą to być ogromne zbiorowiska, równie dobrze garnitur możemy założyć w urodziny któregoś z rodziców, kiedy zapraszana jest także inna część rodziny. W tego typu sytuacjach zawsze powinniśmy wyglądać elegancko, szykownie. Wyróżnianie się z tłumu to często nic złego!

Praca

Bardzo często zdarza się, że także do pracy wypada nam przychodzić w garniturach. Przyjęło się, że wykonywanie niektórych zawodów wiąże się z eleganckim ubiorem. Z pewnością możemy do nich zaliczyć chociażby adwokatów, polityków, biznesmanów, a także kilku innych. Jako, iż mają oni częsty kontakt z ludźmi, chcą zrobić dobre wrażenie wizualne, gdyż to właśnie po tym najczęściej oceniamy człowieka, gdy widzimy go po raz pierwszy. Również grabarz ubiera się w garnitur, gdyż musi wpasować się do pozostałych zgromadzonych, a także zachowywać powagę.

Oficjalne spotkania

Ubranie się w garnitur jest również dobrym pomysłem, gdy wybieramy się na istotne spotkanie. Może to być chociażby rozmowa o pracę do poważnego przedsiębiorstwa. Masz spotkanie z prezesem współpracującej z Tobą firmy? A może planujesz rozmawiać z poważną osobowością w restauracji o istotnych sprawach? Niezależnie od tego, garnitur z pewnością będzie wyglądał odpowiednio.

Redakcja e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *