Kolorowe światła w Twoim domu

Zbliżasz się do końca remontu lub wykańczania domu albo Twojego nowego mieszkania? Meble kupione, podłogi są, ściany pokryte farbami w Twoich ulubionych kolorach, ale brakuje Ci pewnych dodatków i podkreślenia elementów, które chciałbyś wyeksponować? Zaglądałeś już co prawda do sklepu oświetleniowego, ale wybór dostępnych tam opcji Ci nie odpowiada, jest zbyt wygórowany cenowo lub po prostu nie w Twoim stylu? Jeżeli chcesz się wyróżniać na tle innych i dodatkowo sprawić, że Twoje lokum będzie wyglądać przyjaźnie i nowocześnie, zainwestuj w taśmy LED, które idealnie nadają się, by podświetlić łazienkowe lustro, tył telewizora, ale nie tylko! Ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne.

Kolorowe światła na każdą okazję

Taśma LED ma to do siebie, że może świecić w różnych kolorach i trybach. Możesz ją przykleić jako przyjemne, delikatne światło pod sufitem i za pomocą pilota lub aplikacji na smartfona sterować kolorami. Możliwe jest ustawienie, by świeciła się na stałe w jednym kolorze, ale także, by przejście między różnymi kolorami było płynne i następowało co jakiś czas. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto czuje się młodo i chce w ten sposób odświeżyć wygląd swojej sypialni.

Innym sposobem, w jaki można zastosować taśmy LED, jest punktowe podświetlanie różnych powierzchni. Bardzo dobrze prezentuje się to na wcześniej wymienionym telewizorze. Podczas oglądania na nim najnowszych produkcji, zza ekranu pada przyjemne, niebieskie czy zielone światło, zdecydowanie wpływając na nastrój seansu filmowego! Dzięki takiemu rozwiązaniu poczujesz się jak w kinie.

Doskonałe też w kuchni i w łazience

Taśmy LED nadają się do zastosowania ściśle użytkowego. Mogą przyjemnym, białym światłem rozświetlić łazienkowe lustro lub przestrzeń nad wanną, nie męcząc przy tym oczu tak, jak klasycznie stosowane żarówki. Można ustawić delikatne światło na noc, by nie budzić pozostałych domowników wstając do toalety i uprościć sobie życie. Możesz je także przykleić pod szafkami w kuchni, dzięki czemu idealnie doświetlą blat kuchenny i pozwolą na wygodne przygotowywanie składników na przepyszne potrawy! 

Taśma LED charakteryzuje się napięciem znamionowym 12V lub 24V. Jeżeli ma być używana cały czas, to lepiej kupić nieco droższy model 24V, poprzez który płynie mniejsza ilość prądu i dzięki czemu mniej się nagrzewa. Jeżeli jednak kolorowe światło ma służyć jedynie umilaniu czasu wieczorami, to z powodzeniem sprawdzą się u Ciebie lampki 12V, które będą służyć równie dobrze i długo. Pamiętaj jednak, by nie kupować najtańszych dostępnych taśm. Lepiej postaw na jakość.

Redakcja e-metro