O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Swędzenie pochwy – przyczyny i jak sobie radzić?

Świąd w okolicach pochwy to bardzo często spotykana dolegliwość, z którą wiele kobiet zgłasza się do gabinetu ginekologicznego. Problem może pojawić się w każdym wieku. Pochwa jest bardzo delikatna, a zarazem podatna na wszelki podrażnienia i infekcje. Z tego powodu swędzenie w tym miejscu jest szczególnie niekomfortowe dla wielu kobiet. Już po pierwszych objawach warto skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie preparaty. Tantum Rosa to jeden z leków cieszących się szczególnie dużą popularnością ze względu na szybkość i skuteczność działania. W tekście odpowiadamy na pytania o to, skąd się bierze świąt pochwy oraz jak sobie z nim radzić.

Świąd w okolicach intymnych – skąd się bierze?

Problem swędzenia pochwy u kobiet jest najczęściej spowodowany nieprawidłowym działaniem śluzówki wyścielającej powierzchnię wewnętrzną sromu. Choć to najpowszechniejsza przyczyna, to nie można wykluczać także innych powodów. Nierzadko wynika to z podrażnień i chorób o innym podłożu. Najważniejsze to jednak szybko wykryć infekcję, co pozwoli na wczesne rozpoczęcie leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym albo bezpośrednio dać się do ginekologa lub ginekolożki. Moga oni zalecić stosowanie leku np.  Tantum Rosa.  W wywiadzie lekarskim mogą paść pytania o reakcje alergiczne, niedawne zmiany w produktach kosmetycznych – zmiany wynikające z podrażnienia delikatnej pochwy mogą powstawać na skutek uczulenia. Alergie mogą wywoływać miejscowe środki antykoncepcyjne, różnego rodzaju kremy, mydła, a nawet wkładki higieniczne zapachowe. Warto ćwiczyć swoją uwagę i przeanalizować wszystkie ostatnie zmiany. Najczęściej jednak nie obejdzie się bez leków takich jak Tantum Rosa.

Sposoby na rozwiązanie dolegliwości

Tantum Rosa pomaga w leczeniu dolegliwości i objawów takich jak między innymi ból, pieczenie, świąd pochwy. Pozytywnie wpływa też na redukcję zaczerwienienia, upławów oraz obrzęków w okolicy zewnętrznych narządów płciowych. Preparat jest przeznaczony do leczenia stanów zapalnych sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy. Często stosuje się go w trakcje działań profilaktycznych przed i po operacjach lub zabiegach ginekologicznych, aby nie dopuścić do infekcji. Tantum Rosa to lek stosowany dopochwowo lub na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych. Przed użyciem warto skonsultować się z lekarzem, a także bezwzględnie trzymać się informacji i zaleceń na ulotce od producenta. Substancją czynną jest chlorowodorek benzydaminy. Preparat ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, a dodatkowo miejscowo znieczula i odkaża.

Redakcja e-metro