Ozonowanie Kraków, czyli jak poprawnie przeprowadzić dezynfekcję pomieszczenia

Usunięcie przykrych zapachów to niekiedy bardzo trudna sprawa. W biurach, mieszkaniach i domach na terenie całej małopolski – ozonowanie jest często najlepszym rozwiązaniem. Sprawdźmy więc, czym ono jest dokładnie oraz na co trzeba się przygotować.

Co to jest ozonowanie pomieszczeń?

Proces ozonowania pomieszczenia polega na wpuszczeniu do wnętrza określonej dawki ozonu, który likwiduje… wszystko. Ozon jest zabójczy, więc niszczy bakterie, grzyby i ich przetrwalniki oraz wirusy, nie wyłączając z tego licznych alergenów. Poza tym ta technika pozwala unicestwić smród po pożarze albo zalaniu, czego po prostu nie da się załatwić zwykłymi metodami. W przypadku odświeżaczy z marketu nieprzyjemne zapachy są wyłącznie maskowane, tak jakby zepchnięte pod dywan, skąd po krótkim czasie wychodzą. Ozon pozbywa się ich u źródła, i to definitywnie.

Bez względu na to, czy chodzi o całe piętro pomieszczeń biurowych na Hucie, czy dom jednorodzinny w okolicach Zwierzyńca – ozonowanie kraków załatwi temat na 100%. Pozbawi obiekt brzydkich zapachów, pozostawiwszy po sobie przestrzeń idealnie zdezynfekowaną. Po zakończeniu procesu klienci otrzymują stosowny certyfikat. W niektórych przypadkach to konieczność, jeśli w grę wchodzi spełnianie norm higienicznych.

Czy ozonowanie mieszkań jest bezpieczne?

Jak już wspomnieliśmy, usuwanie zapachów ozonem opiera się na stosowaniu konkretnej substancji chemicznej. Dlatego zawsze konieczne jest wyniesienie ulubionych roślin i zwierząt (w tym rybek) z mieszkania oraz przygotowanie się na nocleg poza domem. Wyspecjalizowani technicy będą mieli precyzyjną aparaturę, aby zmierzyć stężenie ozonu i tym samym udzielić konkretniejszych wskazówek odnośnie powrotu do domu. To samo dotyczy biur oraz samochodów, które też mogą zostać poddane procesowi ozonowania.

Po pewnym czasie ozon ulega naturalnemu rozkładowi do formy tlenu, więc przebywanie w jego obecności jest groźne tylko w danym momencie. Później zaś sam zamienia się w czyste powietrze, którym oddychamy. W związku z tym ozonowanie kraków jest sprawą absolutnie bezpieczną i komfortową dla pracy lub domowników.

Proces ozonowania w praktyce

Jeśli mowa o naprawdę rzetelnym wykonawcy, technicy w specjalnych strojach są w stanie obsłużyć nawet 3000 m kw. na godzinę. Usługa do tego opiera się na zasadzie 24/7, więc ozonowanie naprawdę dużych powierzchni przebiega bardzo sprawnie. Owi technicy mają też do dyspozycji różne generatory, które mogą ustawić pod konkretne potrzeby, aby jak najskuteczniej dokonać dezynfekcji. Wszystko oczywiście odbywa się przy ciągłym wykonywaniu niezbędnych pomiarów stężenia ozonu. Takie podejście do sprawy jest gwarantem skuteczności podjętych działań oraz satysfakcji klienta.

Ile kosztuje ozonowanie pomieszczeń w Krakowie?

Cena oczywiście zależy od gabarytów pomieszczeń. Duża hala produkcyjna to zupełnie inna historia, niż to ma miejsce w starej kawalerce, na przykład. Przy wycenie dobra firma ozonująca uwzględni też cykliczność zamówień usługi. To ważne choćby z punktu widzenia przedsiębiorcy, który musi regularnie dezynfekować swoje pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja miejsca do dezynfekcji. Niektóre firmy oferują darmowy dojazd nawet do 100 km. Cena usług jest więc różna i w tej sprawie najlepiej jest się skontaktować z konkretnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w ozonowaniu na terenie Krakowa, jak i całej Małopolski. Wówczas można się przekonać, że ozonowanie kraków nie musi być czymś wyjątkowo kosztownym.

Redakcja e-metro