Zestaw prysznicowy- jaki wybrać do swojej nowej łazienki?

Jeżeli zależy nam na praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniu do naszej łazienki, idealnie sprawdzi się nam zestaw prysznicowy. Słowo łazienka kojarzy nam się przede wszystkim z relaksem oraz odpoczynkiem. Odpowiednio dobrany do naszych potrzeb oraz oczekiwań prysznic zdecydowanie umili nam czas spędzany w łazience jeszcze bardziej! Zestaw podtynkowy czy natynkowy? Z deszczownicą czy bez? Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziesz z naszym artykule.

Rodzaje zestawów prysznicowych

  Wyróżniamy zestawy prysznicowe podtynkowe i natynkowe. Zasadnicza różnica między nimi leży w montażu oraz względach estetycznych.

Jeżeli zdecydujemy się na podtynkowy zestaw prysznicowy wówczas jedynymi elementami widocznymi na ścianie będą słuchawka z kurkami lub uchwytami oraz deszczownica! Pozwala to na zyskanie dodatkowej optycznej przestrzeni a także daje bardzo industrialny a zarazem nowoczesny design naszego wnętrza. Zestaw prysznicowy podtynkowy oznacza także łatwiejszą jego pielęgnacje i utrzymanie w czystości dzięki ukrytej w ścianie instalacji.

Zestaw prysznicowy natynkowy montuje się znacznie łatwiej niż zestaw podtynkowy. Wystarczy tylko podłączenie go do wody i przymocowanie drążków lub uchwytów. Wtedy cała armatura jest widoczna. Zestaw prysznicowy natynkowy prezentuje się równie ładnie i estetycznie. Zestaw prysznicowy natynkowy, to bardzo wygodna opcja, która nie będzie stwarzała problemów podczas ewentualnej zmiany któregoś z elementów. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że zestaw natynkowy zdecydowanie stanowi dekoracyjne uzupełnienie aranżacyjne naszego wnętrza. Istnieje możliwość tak dobranej armatury, aby wystające części zestawu stanowiły dodatkową ozdobę wnętrza naszej łazienki!

Deszczownica- nieodłączny element nowoczesnej łazienki

  Warto wspomnieć, że posiadać deszczownicę możemy zarówno, jeżeli zdecydujemy się na zestaw prysznicowy podtynkowy jak i wtedy, gdy wybierzemy zestaw prysznicowy natynkowy! Wybierając doskonałą deszczownicę do naszej łazienki musimy skupić się na jakości materiału, jej kształcie oraz sposobie wykończenia. Wyróżniamy deszczownice podtynkowe (sufitowe lub ścienne), której elementy instalacyjne ukryte są w ścianie. Deszczownice natynkowe, przeznaczone są do zabudowy zewnętrznej. Wybierając deszczownicę prysznicową warto również zwrócić uwagę na zużycie wody oraz na rodzaj strumienia. Deszczownica nadaje wnętrzu łazienki ekstrawagancji oraz elegancji. Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które pomijając walory estetyczne, wznosi komfort użytkowania naszej łazienki na wyższy poziom. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które tylko wzrasta na popularności, właściwie, to ciężko wyobrazić sobie teraz modernistyczną łazienkę bez deszczownicy!

  Zestaw prysznicowy, to rozwiązanie, które sprawi, że wnętrze naszej łazienki zyska na innowacyjności oraz funkcjonalności. Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego zestawu do potrzeb naszych oraz naszej łazienki, to w praktycznie ofercie każdego producenta znajdziemy teraz najróżniejsze koncepcje i projekty zestawów prysznicowych! Mamy do wyboru wiele rodzajów wykończeni, rodzajów czy kolorów. Zestaw prysznicowy to nieoceniony komfort i wygoda. Mamy nadzieje, że nasz artykuł pomógł Ci w decyzji jaki rodzaj zestawu prysznicowego oraz deszczownicy wybrać. Życzymy udanych zakupów!

Redakcja e-metro