Alergia u psa to nie koniec świata

Alergie wśród ludzi stały się w XXI wieku prawdziwą chorobą cywilizacyjną, ale nie dotyczą jedynie nas samych. Coraz szersza plaga dotyka również naszych ukochanych czworonogów. Z tego właśnie powodu coraz popularniejsza staje się karma monobiałkowa dla psa albo kota, która może pomóc naszym wspaniałym pupilom w zachowaniu dobrego zdrowia. W końcu tak jak sami nie chcemy mieć wysypek, kataru i przykrych dolegliwości, tak samo nie życzymy tego naszym futrzastym członkom rodziny.

Czym jest dieta mono?

Karma jednoskładnikowa dla psa lub innego domowego zwierzaka, to nic innego, jak pożywienie oparte tylko na jednym rodzaju białek zwierzęcych. Oznacza to, że zawiera ona tylko jeden rodzaj tłuszczu i mięsa, co pozwala na łatwiejsze zastosowanie diety eliminacyjnej. U zwierzaków bardzo rzadko wykonuje się szczegółowe testy alergologiczne, a przynajmniej nie wtedy, kiedy najpierw można wykluczyć problemy pokarmowe. Dopiero wtedy zaleca się szersze badania. Natomiast wcześniej łatwiej jest zastosować okresowe karmienie psiaka karmą, która ma w składzie przykładowo kurczaka albo wołowinę, bez innych odzwierzęcych dodatków.

Wśród popularnych zwierząt domowych najczęściej spotykana jest alergia na kurczaka, ale występują też reakcje alergiczne na ryby, skorupiaki i wołowinę, a także inne rodzaje mięs. Dlatego kiedy uda się ustalić, po czym nasz czworonóg czuje się źle albo po czym dobrze, łatwiej jest dobrać żywienie, które będzie dla niego smaczne, nieuciążliwe i dobre dla zdrowia. Doskonała karma monobiałkowa dla psa, taka jak na przykład na https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Karma-monobialkowa-dla-psa-470.html, może naszemu pupilowi pomóc w zachowaniu świetnej formy na lata.

Czy zwierzę nie będzie się czuć pokrzywdzone?

Absolutnie nie, chociaż mając większą ilość zwierząt, zwykle trzeba wszystkie przestawić na rozwiązanie, jakim jest karma jednoskładnikowa dla psa. Dzieje się tak dlatego, że bardzo trudno jest wyeliminować wzajemne podjadanie sobie z misek. Jednak karma mono może być smaczna i pełnowartościowa, po prostu trzeba uważnie czytać jej skład i kupować z pewnego źródła jedynie najlepsze marki.

Karmy monobiałkowe dla psów to rozwiązanie, które jest znacznie tańsze niż zwykle nieskuteczne w tej sytuacji leczenie. Jeżeli zwierzątko nie ma duszności ani objawów, które zagrażają życiu, to eliminacja z jadłospisu składnika, który jest szkodliwy, to najlepsze możliwe rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że jeżeli występują uporczywe objawy, a pupil się męczy, to koniecznie należy skonsultować się z weterynarzem!

Redakcja e-metro