O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Co jeszcze możesz zrobić dla zdrowia swojego serca?

Nie jest tajemnicą, że zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna to sprzymierzeńcy naszego serca. Dobrym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej, może być stosowanie suplementów diety, które wykazują korzystne działanie na serce. Czy preparat Omecardin z olejem rybim to dobre rozwiązanie? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Postaw na dietę śródziemnomorską

Jednym z najzdrowszych modeli żywienia jest dieta śródziemnomorska. Fundamentem jadłospisu popularnego w rejonie basenu Morza Śródziemnego są świeże warzywa i owoce, duże ilości ryb oraz owoców morza, a także zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek wysokiej jakości. Zawarte w rybach wartościowe, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witamina D oraz pełnowartościowe białko wykazują korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego, w tym na pracę serca. Ciekawostką godną zastanowienia może być fakt, że wszystkie Niebieskie Strefy, czyli miejsca na mapie świata, w których żyje najwięcej stulatków, to rejony położone nad morzami lub oceanami, gdzie spożywa się duże ilości produktów bogatych w kwasy omega-3.

Czym są kwasy omega-3?

Nie wszystkie tłuszcze są złe dla naszego zdrowia. Tzw. dobre tłuszcze, czyli kwasy omega-3, wykazują dobroczynny wpływ m.in. na układ krążenia: działają antymiażdżycowo, obniżają ciśnienie tętnicze czy też podnoszą próg pobudliwości komórek oraz działają antyarytmicznie. Substancje te znane są też jako kwasy tłuszczowe n-3 lub ω-3.Codzienne spożycie produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe zalecane jest w zdrowej i zbilansowanej diecie. Poza rybami znajdziemy je też m.in. w orzechach, ziarnach lnu, algach czy awokado. Jedną z cech charakterystycznych kwasów omega-3 jest fakt, iż organizm ludzki nie jest w stanie ich samodzielnie wytwarzać ani gromadzić, stąd tak istotna jest ich regularna podaż wraz z pożywieniem.

Olej rybi w kapsułkach

Jeśli dostęp do produktów bogatych w kwasy omega-3 jest utrudniony, warto postawić na suplementację preparatem wysokiej jakości. Dobrą propozycją może być suplement olej rybi na odporność, np. preparat Omecardin marki Biofarm., który zawiera w składzie olej rybi o zawartości 67,5% kwasów omega-3 , w tym 38% kwasów eikozapentaenowych (EPA), 27% kwasów dokozaheksaenowych (DHA) oraz 2,5% innych kwasów. Poza dobroczynnym wpływem na serce, ten suplement diety przyczynia się też do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz korzystnie wpływa na wzrok.

Redakcja e-metro