Co jeszcze możesz zrobić dla zdrowia swojego serca?

Nie jest tajemnicą, że zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna to sprzymierzeńcy naszego serca. Dobrym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej, może być stosowanie suplementów diety, które wykazują korzystne działanie na serce. Czy preparat Omecardin z olejem rybim to dobre rozwiązanie? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Postaw na dietę śródziemnomorską

Jednym z najzdrowszych modeli żywienia jest dieta śródziemnomorska. Fundamentem jadłospisu popularnego w rejonie basenu Morza Śródziemnego są świeże warzywa i owoce, duże ilości ryb oraz owoców morza, a także zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek wysokiej jakości. Zawarte w rybach wartościowe, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witamina D oraz pełnowartościowe białko wykazują korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego, w tym na pracę serca. Ciekawostką godną zastanowienia może być fakt, że wszystkie Niebieskie Strefy, czyli miejsca na mapie świata, w których żyje najwięcej stulatków, to rejony położone nad morzami lub oceanami, gdzie spożywa się duże ilości produktów bogatych w kwasy omega-3.

Czym są kwasy omega-3?

Nie wszystkie tłuszcze są złe dla naszego zdrowia. Tzw. dobre tłuszcze, czyli kwasy omega-3, wykazują dobroczynny wpływ m.in. na układ krążenia: działają antymiażdżycowo, obniżają ciśnienie tętnicze czy też podnoszą próg pobudliwości komórek oraz działają antyarytmicznie. Substancje te znane są też jako kwasy tłuszczowe n-3 lub ω-3.Codzienne spożycie produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe zalecane jest w zdrowej i zbilansowanej diecie. Poza rybami znajdziemy je też m.in. w orzechach, ziarnach lnu, algach czy awokado. Jedną z cech charakterystycznych kwasów omega-3 jest fakt, iż organizm ludzki nie jest w stanie ich samodzielnie wytwarzać ani gromadzić, stąd tak istotna jest ich regularna podaż wraz z pożywieniem.

Olej rybi w kapsułkach

Jeśli dostęp do produktów bogatych w kwasy omega-3 jest utrudniony, warto postawić na suplementację preparatem wysokiej jakości. Dobrą propozycją może być suplement olej rybi na odporność, np. preparat Omecardin marki Biofarm., który zawiera w składzie olej rybi o zawartości 67,5% kwasów omega-3 , w tym 38% kwasów eikozapentaenowych (EPA), 27% kwasów dokozaheksaenowych (DHA) oraz 2,5% innych kwasów. Poza dobroczynnym wpływem na serce, ten suplement diety przyczynia się też do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz korzystnie wpływa na wzrok.

Redakcja e-metro