Jak pogrubić cienkie włosy domowymi sposobami?

Z całą pewnością każda kobieta marzy o grubych i gęstych włosach. Dlatego wiele pań zastanawia się, jak pogrubić cienkie włosy. Obecnie stan swoich włosów z powodzeniem można poprawić poprzez zastosowanie różnego rodzaju domowych sposobów. Warto je poznać i dowiedzieć się o nich więcej.

Płukanka z mąki ziemniaczanej

Bardzo dobrym sposobem na zwiększenie objętości naszych włosów jest zastosowanie płukanki z mąki ziemniaczanej. Mąka ziemniaczana jest bardzo popularnym produktem spożywczym, który z całą pewnością znajdzie się w każdej kuchni. Posiada ona fantastyczne działanie na włosy. W celu zastosowania tego rozwiązania należy połączyć łyżkę mąki ziemniaczanej wraz z litrem przegotowanej wody. Następnie należy zanurzać włosy w naczyniu, w którym będzie się znajdował przygotowany płyn. Warto przytrzymać je w nim przez kilka minut, a następnie spłukać oraz wysuszyć.

Płukanka z piwa

Fantastyczne efekty dla włosów będzie również miała płukanka wykonana z takiego produktu jak piwo. Dzięki niej włosy będą lekkie oraz błyszczące, dlatego jest to bardzo polecane rozwiązanie dla każdej pani, która marzy o większej objętości swoich włosów. W celu przeprowadzenia tej kuracji należy otworzyć piwo i poczekać aż uleci z niego gaz. Następnie należy wykorzystać około dwie trzecie puszki lub butelki, a resztę uzupełnić wodą. Włosy należy płukać powstałym roztworem.

Płukanka z glinki

W celu zwiększenia objętości posiadanych przez siebie włosów warto również zastosować płukankę z glinki. Daje ona bardzo korzystne efekty, dlatego jest tak bardzo chętnie wykorzystywana przez wiele kobiet. Idealnie nadaje się ona przede wszystkim dla włosów przetłuszczających się, które nie mają odpowiedniej objętości. Aby samodzielnie wykonać taką kurację należy do przegotowanego litra wody dodać pół łyżeczki glinki oraz wszystko bardzo dokładnie wymieszać. Roztworem, który powstał należy płukać włosy.

Odpowiednie suszenie

Aby mieć włosy pełne objętości powinno się je również w odpowiedni sposób suszyć. Dzięki temu z całą pewnością będą się prezentowały w dużo bardziej korzystny sposób. Aby suszenie było efektywne podczas niego najlepiej pochylić głowę w dół. Dzięki temu włosy dużo lepiej będą się układały podczas codziennych stylizacji. Warto również suszyć je chłodnym powietrzem z suszarki, ponieważ gorące powietrze może w negatywny sposób wpływać na ogólną kondycję włosów. Dlatego nie jest to polecane rozwiązanie.

Umiar w kosmetykach

Podczas odpowiedniej pielęgnacji włosów bardzo duże znaczenie ma także umiar w stosowanych kosmetykach. Często jest tak, że włosy nie lubią przesadnej stylizacji. Natomiast w wielu produktach stosowanych do włosów znajduje się szereg niekorzystnych składników, które mają na nie bardzo negatywny wpływ. Dlatego warto na to zwrócić uwagę podczas codziennego dbania o włosy i zrezygnować z najbardziej agresywnie działających kosmetyków.

Kuracja z siemienia lnianego

Bardzo dobrze na włosy bez objętości będzie działała także kuracja z siemienia lnianego. Połowę szklanki siemienia lnianego należy połączyć z całą szklanką wody. Całość powinno się gotować tak długo, aż uzyskamy odpowiednią konsystencję. Powinna być ona dość gęsta, aby mogła mieć korzystne działanie na włosy. Po ugotowaniu należy mieszankę wystudzić oraz nałożyć na włosy. Następnie całość należy trzymać na głowie przez około kilkanaście minut oraz spłukać. Z całą pewnością poprawi to ogólną kondycję naszych włosów, a także ich objętość.

Kuracja z cebuli

Na włosy, które nie mają objętości warto również zastosować kurację z cebuli. Jest ona bardzo korzystna, ponieważ w pozytywny sposób wpływa na stan włosów. W tym celu należy zetrzeć pół cebuli na tarce. Można dodać do niej również miód. Całość należy nałożyć na skórę głowy i odczekać kilkanaście minut. Następnie należy mieszankę spłukać oraz umyć głowę szamponem. Cebula ma bardzo korzystne właściwości, które działają zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Dlatego warto z nich skorzystać i stosować tego rodzaju kurację dość regularnie. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Redakcja e-metro