Szkolna złota rączka

Jak w każdym budynku, szkoła jest również narażona na uszkodzenia sprzętu, zepsucia drzwi, ławek i innych rzeczy. Od tego potrzebny jest pan konserwator, który naprawi każdą usterkę. Dla szkół zatrudnienie takiego pracownika jest lepszym rozwiązaniem, niż kupno ciągle to nowych rzeczy. Jest to kwestia finansowa, a ponieważ szkoły państwowe nie posiadają dużej gotówki to wybierają takie rozwiązanie. Chociaż w szkołach prywatnych również pojawiają się ludzie na takim stanowisku.

Miejsce konserwatora

Pan konserwator jest zazwyczaj w narzędziowni, w której dokonuje napraw oraz w której posiada wszystkie niezbędne narzędzia. Jeżeli nauczyciel zgłosi zepsucie ławki to uratować się ja stara właśnie Pan konserwator. To on również decyduje o tym, czy należy zakupić nową rzecz, ponieważ zepsutej nie da się już naprawić. Chłopców interesuje w szczególności narzędziownia, która staje się skarbnicą. Często na przerwach można spotkać chłopców, kręcących się wokół konserwatora, ponieważ ciekawią ich wszystkie narzędzia.

Wstęp wzbroniony

Niestety do narzędziowni nie mają wstępu dzieci. Wiąże się to z pewnymi obawami. Jedną z nich jest obawa, że narzędzia mogą zacząć ginąć, a wtedy szkoła będzie miała dodatkowy wydatek. Druga sprawa to bezpieczeństwo uczniów. Znajdują się w niej różne niebezpieczne maszyny oraz przedmioty, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu dziecka. Z tego powodu uczniowie nie mają dostępu do siedziby pana konserwatora.

fachowcy 360

Redakcja e-metro