Jak złożyć poszetkę?

Poszetka jest nadal bardzo często wybierana, bo pozwala na idealne urozmaicenie męskiej stylizacji. Oczywiście jeśli dobierzemy ją prawidłowo, a także będziemy wiedzieć, jak złożyć poszetkę, aby ta efektownie zastąpiła butonierkę. O wiele większą popularność cieszy się butonierka. Jednak sprawdza się ona jedynie do bardziej uroczystych stylizacji. Kiedy mamy do czynienia z poszetką, to możemy nosić ją także na co dzień. Szczególnie kiedy nauczymy się, jak prawidłowo ją składać. Metod jest bowiem wiele, jednak nie wszystkie nadają się dla osób początkujących. Co sprawia, że możemy mieć problem, kiedy nie znajdziemy tej idealnej dla siebie. Warto jednak z całą pewnością się tego nauczyć. W końcu poszetka to element, który możemy nabyć w wielu różnych kolorach i printach. Dzięki temu będziemy w stanie rzeczywiście urozmaicić nawet najbardziej nudną i urzędową stylizację.

Jak złożyć poszetkę, aby wyglądała idealnie?

Kiedy chcemy, aby poszetka sprawdzała się naprawdę dobrze i wyglądała idealnie, to należy nauczyć się jej składania. Wtedy uda się maksymalnie wpasować ją do konkretnej stylizacji. Tym bardziej że metod jest naprawdę bardzo dużo.
Zdecydowanie najbardziej popularne jest składanie poszetki w zwyczajny trójkąt łącząc jej rogi i wkładając niedbale do kieszeni marynarki. Możemy pozwolić sobie na elegancję składając poszetkę na pół. Wtedy stworzymy na powierzchni marynarki równy pasek, kiedy nie chcemy, aby była zbytnio widoczna. Kiedy zależy nam na stworzeniu bardzo wyjątkowego wyglądu to możemy złożyć wszystkie rogi poszetki, tworząc puff. Osiągniemy wtedy efekt niedbały, co sprawi, że bardzo surowa stylizacja zyska dzięki temu zupełnie nowego charakteru.

Zobacz: Mucha do garnituru – jak dobrać odpowiedni kolor?

jak złożyć poszetkę

Kiedy nosić poszetkę?

Poszetka jest elementem garderoby, którą możemy nosić nie tylko do stylowych i eleganckich garniturów, albo specjalne okazje. Możemy także do tych bardziej sportowych, kiedy decydujemy się do jeansów dodać marynarkę w fantazyjnym kolorze. Mamy tutaj o wiele większe pole do popisu. W przeciwieństwie do butonierki, która sprawdza się raczej tylko do stylizacji wyjątkowo eleganckich. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zakup poszetki, która znowu wróciła do łask, bo za jej pomocą jesteśmy w stanie rzeczywiście urozmaicić niemalże każdą męską stylizację. Oczywiście, jeśli dobierzemy i wygląd poszetki i jakość tak, aby wpasowała się w resztę stylizacji. Musimy wiedzieć, że tylko, kiedy będziemy mieć wyczucie stylu. Uda nam się rzeczywiście dobrać taką poszetkę, która nie tylko wpasuje się w stylizację, ale także dodatkowo ją urozmaici.

Zobacz także: Kamizelki do garnituru

Jak złożyć poszetkę w zależności od rodzaju?

W sklepach znajdziemy bardzo wiele różnych poszetek, co pozwoli nam na dobranie idealnej dla nas. Każda stylizacja będzie za jej pomocą prezentować się niezwykle korzystnie. Musimy jednak mieć świadomość, że jeśli chcemy poszetkę używać często, to warto sprawdzić, czy model, na jaki się decydujemy jest doskonałej jakości. Taka będzie nieco droższa, jednak będziemy mogli całymi latami z niej korzystać, co pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy. W sklepach poszetki występują nie tylko w postaci gładkiej. To także w towarzystwie wzorów, które pozwolą na ozdobienie, nawet z pozoru nudnej marynarki. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy i jakie inne dodatki chcemy do niej dobierać. Wtedy też możemy się zastanowić nad tym, jak złożyć poszetkę, aby pasowała do całości.

jak złożyć poszetkę

Dobieranie poszetki do kolorystyki dodatków

Kiedy nie wiemy, jaki kolor poszetki będzie dla nas najlepszy, to warto dobierać ją pod motyw innych dodatków, np. butów, czy paska do spodni. Dzięki temu będziemy pewni, że wszystko będzie wyglądać bardzo spójnie i idealnie wpasuje się w całość stylizacji. Kiedy chcemy użytkować poszetkę często, to warto wybrać motyw i kolor uniwersalny. Taki z całą pewnością o wiele lepiej wpasuje się w całość, co sprawi, że będziemy mogli zdecydowanie częściej użytkować ten modny dodatek. Warto jednak sprawdzić, czy nie będzie to doskonała opcja dla nas. Szczególnie jeśli do tej pory jeszcze nie mamy tego dodatku, lub nie wiedzieliśmy, jak go używać, aby nam się sprawdzał. To, jak złożyć poszetkę, zależy od stylu i okazji. Można wybrać różne sposoby.

Redakcja e-metro