Prezenty na rocznicę ślubu – ciekawe pomysły

Rocznica ślubu to dla małżeństwa to samo, co urodziny dla każdego człowieka. To osobiste święto, które powinno być należycie obchodzone. Mimo że niektóre osoby teoretycznie nie lubią dostawać prezentów, rocznica ślubu jest dobrą okazją, by jednak coś komuś podarować – w końcu świadczy ona o trwałości związku, to nie tylko święto, ale również zwycięstwo z wszelkimi zdarzającymi się po drodze trudnościami. Oto najlepsze pomysły na prezenty na rocznicę ślubu!

Prezenty na rocznicę ślubu dopasowane do stażu – dlaczego to dobry pomysł?

Ciekawym pomysłem będzie nawiązanie prezentem do tego, ile lat małżeństwo jest już po ślubie. Wiele prezentów wybieranych w ten sposób może być tanim, acz naprawdę miłym i wyjątkowym upominkiem – samo zapamiętanie, ile lat już minęło, dla odbiorcy prezentu będzie już miłe. Od pierwszej do piętnastej każda z rocznic ślubu ma swoją własną nazwę. Później ważniejsze stają się te, które przypadają co pięć lat.

Nazwy rocznic – pomysły na prezenty na rocznicę ślubu

Pierwsza rocznica – papierowa

Wbrew pozorom papier daje duże pole do popisu szczególnie osobom plastycznie uzdolnionym. Prezentem może stać się nawet ręcznie zrobiony malunek czy ładnie ozdobiona figura wykonana metodą origami. Niby nic, a jednak to właśnie własnoręcznie zrobione prezenty są najbardziej osobiste. W pierwszą rocznicę można również podarować kolaż ze zdjęć pary (warto umieścić zdjęcia ze ślubu, w końcu z tego powodu jest święto).

Sprawdź: Pierścionek z czarnym oczkiem

Druga rocznica – bawełniana

Na rynku znajdziemy wiele produktów z bawełny. Można zdecydować się na wyjątkowo miękki koc, który z pewnością dobrze przysłuży się odbiorcom prezentu, na komplet dobrej jakości szlafroków z zabawnymi nadrukami czy na piękną bieliznę.

Trzecia rocznica – skórzana

Z tym materiałem również można wiele zrobić, ale wybór zależy przede wszystkim od tego, ile chcemy przeznaczyć na prezent. Jeżeli dysponujemy dużą sumą pieniędzy, wówczas dla żony na pewno sprawdzi się skórzana torebka, a dla męża skórzany pasek lub aktówka, jeśli często zabiera do pracy dokumenty. Za mniejszą kwotę znajdziemy skórzane rękawiczki, które też świetnie nadadzą się na prezent. Jeżeli jednak wiemy, jak wygląda dom małżeństwa i znamy trochę ich gust, wówczas można pokusić się nawet o zakup skórzanego fotela czy kanapy.

Czwarta rocznica – kwiatowa/owocowa

Znów wybór jest naprawdę duży, ponieważ wile zależy też od interpretacji nazwy. Niekoniecznie trzeba dawać w prezencie koszyk owoców czy bukiet kwiatów. Zamiast tego można wybrać perfumy, które nawiązują do nazwy rocznicy, lub na przykład wypełnioną odpowiednimi saszetkami skrzynkę na herbatę. Jeżeli decydujemy się na roślinę, warto wybrać taką, która nie jest jednoroczna. Drzewko szczęścia brzmi jak coś, co przydałoby się każdemu małżeństwu.

Piąta rocznica – drewniana

Znów jest tu pole do popisu dla osób plastycznie uzdolnionych, które mogą spróbować wyryć coś w drewnie lub stworzyć piękny obrazek na desce. Można pójść też dalej i zafundować świętującemu małżeństwu wyjazd do przytulnego domku w lesie. Drewniana ramka ze zdjęciem ze ślubu również będzie mile widziana. A może drewniany lampion?

Szósta rocznica – cukrowa

Od razu na myśl nasuwa się tort z dedykacją. Innym ciekawym pomysłem będą zagraniczne słodycze lub specjalnie zamówione na tę okazję ulubione cukierki pary (jeśli takich nie ma, krówki na pewno dobrze się sprawdzą) z ozdobnym papierkiem. Można również pokusić się o czekoladowy masaż.

Dowiedz się także, jaki kolory róż wybrać do prezentu.

Siódma rocznica – wełniana

Świetnym pomysłem będzie zabawny sweter dla par z dwoma otworami na głowy. Dwa swetry z kompletu też się sprawdzą w siódmą rocznicę.

Ósma rocznica – brązowa/spiżowa

Tutaj prawdopodobnie najłatwiej będzie nawiązać do koloru. Jest wręcz niemożliwe, by nie znaleźć czegoś brązowego – można zdecydować się nawet na jakąś ozdobę do domu w tym kolorze. Brązowy to kolor natury, a więc drewno także będzie tutaj pasować. Drewniane prezenty na rocznicę ślubu to bogata dowolność!

Dziewiąta rocznica – gliniana

Albo gliniane naczynie, albo kurs lepienia z gliny. Odpowiednia będzie również gliniana figurka. To bardzo ciekawa symbolika, która idealnie pasuje do tej rocznicy! Takie figurki mogą stać się cudowną ozdobą Waszego domu! Prezenty na rocznicę ślubu z gliny można wykonać samodzielnie – wtedy druga połówka na pewno jeszcze bardziej to doceni!

Dziesiąta rocznica – cynowa

Można pokusić się o cynową biżuterię lub cynowe puszki do kawy. Jeśli dopisze nam szczęście, znajdziemy gdzieś ładną cynową cukierniczkę. Humorystyczne i na pewno zapamiętane będzie kupienie tablicy Mendelejewa z pierwiastkami i zaznaczenie tam symbolu cyny.

rocznica ślubu

Jakie prezenty na rocznicę ślubu po 10 latach?

Rocznice ślubu można wymieniać bez końca, jednak przy samodzielnym wyborze prezentu najważniejsza jest świadomość, że nazwę danej rocznicy można zrozumieć na wiele sposobów. Wówczas pomysły na prezenty niesamowicie się mnożą. Podarunek dopasowany do liczby lat po ślubie jest nie tylko ciekawy, ale świętującym również łatwo będzie sobie przypomnieć, kiedy go dostali. Prezenty na rocznicę ślubu, które są jednocześnie pamiątkami, to najlepszy pomysł! Warto postawić na coś, co zrobimy własnoręcznie. Poznaj na przykład diamond painting!

Redakcja e-metro