Jaki rower kupić do miasta?

Rower ostatnimi czasy staje się coraz popularniejszym środkiem transportu w mieście. Co jednak bardzo ważne, jego popularność nie idzie w parze z wiedzą dotyczącą odpowiedniego wyboru roweru. Innymi słowy, choć rowerów w mieście można spotkać coraz więcej, to jednak nie oznacza to wcale tego, że wszystkie one zostały poprawnie do miasta wybrane. Warto więc upewnić się przed wydaniem sporych pieniędzy, jakimi cechami powinny się one charakteryzować.

Dlaczego warto mieć rower w mieście?

Zanim jednak przejdzie się do najważniejszej sprawy, czyli tego, jak wybrać taki rower do miasta, najpierw warto się zastanowić nad tym, co powoduje, że jest to tak chętnie wybierany pojazd. Jakie są jego najważniejsze zalety? Nie da się ukryć, że zdecydowanie na pierwszym miejscu wiele osób wymienić tu może fakt, że rower nie stoi w korkach, dzięki czemu podróż do pracy staje się znacznie krótsza, a także mniej stresująca. Co więcej, rower to również rewelacyjna forma poprawiania swojego zdrowia, a także formy i kondycji fizycznej. Na koniec warto również zauważyć to, że rower to także świetna forma zabawy i rekreacji.

Dlaczego wybranie roweru do miasta może być trudne?

Co jednak konkretnie sprawia, że wybranie roweru do miasta to tak trudne zadanie? Z jakiego powodu trzeba do tego zakupu przyłożyć się wyjątkowo mocno? Przede wszystkim zauważyć trzeba to, że miasto nie jest dobrym miejscem na rower. Jest to przestrzeń niezwykle gęsta, często nieprzystosowana do jazdy rowerem, a także zwyczajnie niebezpieczna. Co dzień wielokrotnie każdy rowerzysta może się więc spotykać ze wtargnięciami na drogę rowerową przez pieszego czy też np. osoby jadące na elektrycznych hulajnogach. Zdarzają się wymuszenia pierwszeństwa przez kierowców, a często nawet przez samych rowerzystów. Wszystko to sprawia, że w mieście trzeba poruszać się na naprawdę dobrym i przystosowanym do takich warunków rowerze.

Jaki rower kupić, aby być z niego zadowolonym?

Wybór rowerów w sklepach rowerowych jest ogromny. Znaleźć tam można proste rowery górskie, czy też jak często są nazywane MTB, lecz również aktualnie cieszące się sporym wzięciem rowery typu fatbike, które wyposażone są w ogromne opony. Jak jednak spośród tych wszystkich obecnych na rynku modeli wybrać ten, który sprawdzi się w mieście? Szukając dobrego miejskiego roweru, trzeba przede wszystkim postawić na to, aby był to model wyposażony w odpowiednio skuteczne i mocne hamulce, wygodne amortyzatory, a także w opony zapewniające po pierwsze dobrą przyczepność, lecz również możliwość sprawnego i efektywnego rozwijania większych prędkości. Jak zatem widać kryteria wyboru dobrego miejskiego roweru są naprawdę bardzo ostre. Czy jakiś rower może do tego opisu pasować? Jak się okazuje, rewelacyjnie w roli miejskiego roweru sprawdza się rower trekingowy. Czym się on charakteryzuje? Przede wszystkim trzeba zauważyć, że jest to rower będący swego rodzaju połączeniem modelu szosowego z górskim. Dzięki temu jest nie tylko bardzo szybki i dynamiczny, lecz również wygodny oraz przystosowany do jazdy po szutrze. Co więcej, jest to również rower wyposażony we wszystkie najważniejsze dodatki do roweru, czyli np. błotniki, oświetlenie czy też nawet w bagażnik. Innego typu bardzo ciekawą propozycją rowerową dla miłośników jazdy po mieście, jest rower elektryczny. Jest to model napędzany silnikiem elektrycznym, dzięki czemu jazda na nim jest szybka i bardziej efektywna. Co również bardzo ważne, jest to rower wyposażony w naprawdę rewelacyjne hamulce, więc jazda na nim po mieście jest bardziej komfortowa.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym https://primado.pl/

Redakcja e-metro