Kompendium wiedzy na temat serum z witaminą C 

Obecne czasy nie sprzyjają nam i naszej cerze. Niesamowita ilość zanieczyszczeń, stres, który towarzyszy nam każdego dnia i wiele innych czynników zewnętrznych ma bezpośredni wpływ na kondycję naszej skóry. Aby jej pomóc i poprawić jej wygląd, coraz większa liczba osób sięga po serum z witaminą C. Jak wpływa ono na naszą skórę? Jak je stosować i jakie jest najlepsze serum z witaminą C? Śpieszymy z odpowiedziami! Zostańcie z nami do końca. 

Serum z witaminą C – jaka cera je polubi?

Skóra tłusta, sucha, mieszana, trądzikowa, naczynkowa – bez względu na to którą posiadacie, każdy i każda z Was może włączyć do swojej pielęgnacji serum w witaminą C. Jest ono bardzo uniwersalnym kosmetykiem, który polubią także cery wrażliwe, problematyczne, a nawet ze skłonnościami do alergii. Poza wymienionymi przed momentem, działanie witaminy C docenią również cery dojrzałe i z pierwszymi oznakami starzenia. 

Najlepsze serum z witaminą C – które wybrać?

Wybór serum do twarzy z witaminą C jest ogromny. W sklepach znajdziecie kosmetyki różnych producentów. Naszym niekwestionowanym faworytem wśród produktów tego typu jest produkt marki Bielenda Professional, czyli serum rozjaśniające skórę z ultrastabilną witaminą C z linii SupremeLAB Energy Boost. To silnie działające serum działa szybko i skutecznie. Dzięki temu, że w jego składzie poza witaminą C jest także drugi, silny antyoksydanty, czyli kwas ferulowy, produkt ten wykazuje działanie intensywnie przeciwstarzeniowe. Plamy barwnikowe, przebarwienia, blizny – dzięki serum z witaminą C od Bielendy pożegnacie się z nimi raz na zawsze! 

Stosowanie serum z witaminą C

Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z witaminą C w pielęgnacji, nie ma pojęcia jak stosować serum, które ma ją w swoim składzie. Z jednej strony wydaje się to proste, z drugiej strony nie chcą one wyrządzić sobie krzywdy. Oto kilka zasad, o których powinniście pamiętać, rozpoczynając swoją przygodę z serum z witaminą C:

  • serum możecie stosować rano oraz wieczorem, 
  • serum aplikujemy na twarz, która została uprzednio oczyszczona oraz stonizowana,
  • serum z witaminą C można stosować przez cały rok, nie trzeba z niego rezygnować podczas lata,
  • korzystając z serum z witaminą C, np. serum rozjaśniającego skórę z ultrastabilną witaminą C z linii SupremeLAB Energy Boost, pamiętajcie o równoległym korzystaniu z kremu z filtrem SPF50+,
  • zacznijcie od witaminy C w niskim stężeniu i zbudujcie sobie tolerancję na ten składnik aktywny. 

Efekty kuracji serum z witaminą C

Włączając do swojej pielęgnacyjnej rutyny serum z witaminą C szybko zauważycie, że Wasza cera jest rozjaśniona, bardziej lśniąca i odzyskała swój naturalny, młodzieńczy blask. Stosując serum regularnie przez co najmniej miesiąc zauważycie także, że przebarwienia oraz blizny (np. potrądzikowe) stały się jaśniejsze i mniej widoczne. To wciąż nie wszystko. Co jeszcze? Skóra będzie napięta, bardziej jędrna, zmarszczki staną się mniej widoczne, a trądzik odejdzie w niepamięć. Serum z witaminą C wycisza i wspiera gojenie aktywnych stanów zapalnych, a także chroni skórę przed powstawaniem nowych. 

Korzystacie z witaminy C w pielęgnacji swojej twarzy?

Redakcja e-metro