O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Oczyszczacz powietrza – zmień jakość powietrza w swoim domu i odetchnij pełną piersią

W dzisiejszych czasach zmagamy się z bardzo złej jakości powietrzem, które niestety jest obecne również w naszych domostwach. Jak sobie z nim radzić? Oczyszczacz powietrza to najlepsze rozwiązanie w walce o zdrowie.

Dlaczego oczyszczanie powietrza jest ważne?

Czyste powietrze jest bardzo ważne nie tylko dla naszego zdrowia, lecz także samopoczucia. Wszyscy wiemy, jak ważnym aspektem jest zdrowie fizyczne, ale w dobie coraz popularniejszego zdalnego trybu pracy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na stan kondycji psychicznej. Szkodliwe substancje mogą dostać się do naszego domu nawet wtedy, gdy dbamy o to, by szczelnie zamykać okna. Zanieczyszczenia przenoszą się na ubraniach i innych produktach, na przykład zakupach. Jednak skuteczne oczyszczanie powietrza jest możliwe. Możemy to zrobić za sprawą specjalnego urządzenia.

Jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy?

Odpowiedź na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy, nie należy do łatwych zadań. Przy dokonywaniu wyboru trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Ważny jest rozmiar pomieszczenia, w którym zamierzamy umieścić urządzenie. Jeśli odpowiednio dopasujemy gabaryty i parametry oczyszczacza powietrza, będziemy mieli szanse na wygraną w walce z zanieczyszczeniami. Jaki oczyszczacz powietrza będzie najbardziej wydajny? Ten, który będzie mógł pobrać jak największą ilość powietrza z pomieszczenia.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy sami dobrze obliczymy te dane, możemy posłużyć się kalkulatorami, które są często umieszczane na stronie producentów. Dzięki temu szybko określimy, jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy dla danej powierzchni i skutecznie usunie szkodliwe substancje.

Warto zwrócić uwagę na ofertę marki Samsung. Oczyszczacze te łączą się z aplikacją mobilną SmartThings, która pozwala kontrolować urządzenie z dowolnego miejsca, a dodatkowo na bieżąco informuje o stanie powietrza w naszym mieszkaniu. Z łatwością przełączysz oczyszczacz powietrza w tryb cichy, który powoduje, że głośność pracy urządzenia nie przekracza 21 dB, lub zablokujesz interfejs, wtedy poszczególne funkcje nie będą możliwe do przełączenia przez niepowołane osoby.

Smog – oczyszczacz powietrza w walce o najwyższą jakość powietrza

Oczyszczanie powietrza jest możliwe za sprawą specjalnych komponentów. Filtr powietrza do domu, zamontowany w urządzeniu, skutecznie rozprawi się z zanieczyszczeniami o różnej charakterystyce. Najlepszym rozwiązaniem jest trzypoziomowa ochrona, która składa się z filtrów: wstępnego, węglowego i HEPA. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z barierą, która usuwa kurz, sierść, włosy oraz pyłki roślinne. Ochrona węglowa likwiduje z pomieszczenia substancje takie jak: szkodliwe gazy, lotne związki organiczne oraz nieprzyjemne zapachy, na przykład dym tytoniowy.

Skuteczny filtr powietrza do domu HEPA

Filtr HEPA to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań. Pozwala na oczyszczanie powietrza ze szkodliwych pyłów zawieszonych oraz alergenów, roztoczy, zarodników pleśni, grzybów i bakterii. To bardzo niebezpieczne substancje, które wywołują choroby układu krążeniowego, a także nowotwory. Jeżeli wybierzesz urządzenie, które będzie zawierać te trzy filtry, uzyskasz odpowiedź na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza wybrać. Oczyszczacz powietrza sprawi, że przebywanie w pomieszczeniu będzie przyjemnością. Jego funkcje pozwolą szybciej się skupić, a także lepiej odpocząć. Wszelkie zanieczyszczenia czy smog oczyszczacz powietrza zamieni w wysokiej jakości powietrze dobre dla naszego układu oddechowego.

Redakcja e-metro