Regeneracja skóry po lecie – na co zwrócić uwagę?

Lato to idealny moment na to, aby zadbać o siebie. Regularna dieta, ćwiczenia, stosowanie dobrej jakości kosmetyków do pielęgnacji skóry na pewno sprawią, że będzie ona wyglądać idealnie. To z kolei przełoży się na nasz bardzo atrakcyjny wygląd, dobre samopoczucie, chęć ekspozycji ciała. O skórę warto dbać, odwdzięczy się nam ona wysokim komfortem życia.

Nikt z nas nie lubi czuć dyskomfortu związanego z zaniedbaną skórą. Skóra to właśnie ten element naszego ciała, który jest niezwykle wrażliwy i niezwykle narażony na uszkodzenia. Dlatego naszym podstawowym zadaniem jest to, aby przez cały czas dbać o kondycję naszego naskórka i głębszych partii skóry – zwłaszcza w okresie letnim, gdy mamy do czynienia z bardzo mocnym nasłonecznieniem, narażeni jesteśmy również na mocny wiatr, opady deszczu, kontakt z insektami. 

Na rynku jest wiele kosmetyków, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Wiele rzeczy możemy również wykonać we własnym zakresie. Kosmetyki do pielęgnacji można kupić z wykorzystaniem takiego rozwiązania, jak kody promocyjne.

Ważna codzienna pielęgnacja

Zacząć powinniśmy od codziennej pielęgnacji skóry. Obowiązkowe elementy to poranna oraz wieczorna kąpiel, która pozwoli skórze odetchnąć, a nam się odświeżyć. Do kąpieli powinniśmy nie używać mydła, które jest produktem negatywnie wpływającym na skórę, wysuszającym ją. Zdecydowanie lepiej wykorzystać hipoalergiczne emolienty, które myją skórę, oczyszczają ją oraz nawilżają. Drugim elementem są produkty do smarowania – olejki, kremy, balsamy.

Kremy do opalania

Jeżeli odsłaniamy nasze ciało, zdecydowanie warto stosować kremy oraz olejki z odpowiednim filtrem UV. Dzięki temu nasza skóra będzie chroniona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i będzie mniej narażona na uszkodzenia czy ryzyko zmian nowotworowych.

Na jesieni

Jesienią, po wakacjach oraz upalnych dniach przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby regularnie wykonywać peeling skóry. Ten zabieg pomoże nam usunąć martwy naskórek oraz umożliw dalszą pielęgnację. Kluczowe jest również to, aby w dalszym ciągu odpowiednio nawilżać skórę – każdy jej fragment. Odpowiednie nawilżanie zapobiegnie pieczeniu, swędzeniu, pojawianiu się plam po zadrapaniach. Brak suchości to także większy komfort psychiczny. Jeżeli posiadamy piękną opaleniznę, również w drogeriach można kupić produkty, które jak najbardziej pomagają ją utrzymać. Warto stosować produkty znanych i cenionych marek, dzięki temu będzie nam po prostu prościej. Przeglądając oferty, zdecydowanie można skorzystać na przykład z Sephora kod rabatowy. Dzięki temu będziemy mogli sporo zaoszczędzić.

Redakcja e-metro