Wszystkie kochamy celebrytki

Ulubiona biżuteria, jak wszystko, podlega trendom i modom. W jednym sezonie nosi się duże, naturalne lub syntetyczne kamienie a w drugim delikatne ozdoby. Raz biżuteria ma się rzucać w oczy, a innym razem jej obecność powinna być ledwie zaznaczona. Tak jest i tym razem. Celebrytka, to bardzo delikatny łańcuszek z dyskretnymi zawieszkami. Najczęściej ma postać naszyjnika lub bransoletki.

Skąd pochodzi nazwa?

Zazwyczaj to właśnie celebryci nadają kierunek trendom. W  czasach mediów społecznościowych, takich jak Twitter czy Instagram, te mechanizmy widoczne są jak na dłoni. Tak też było i w tym przypadku. Celebrytki to biżuteria gwiazd, które bardzo często są ikonami stylu. To właśnie osoby z tego środowiska pierwsze zaczęły nosić celebrytki, czyli delikatne łańcuszki z małymi blaszkami w różnych kształtach. Celebrytka to biżuteria elegancka i stylowa, dlatego też zaskarbiła sobie miłość niemal wszystkich kobiet.

Wzory i znaczenie symboli

Istnieje prawie nieskończona ilość wzorów, jednak można wyodrębnić kilka głównych nurtów. Największą popularnością wśród sympatyków tej biżuterii cieszą się klasyczne kółka i blaszki. Można je nosić w pierwotnej postaci lub wygrawerować literę, imię lub nawet całą sentencję. Serduszko natomiast to od wieków wyjątkowo częsty motyw w biżuterii. Aktualna celebrytka z motywem serca to najczęściej ażurowy motyw, nawleczony na delikatny łańcuszek. Maleńka koniczynka symbolizuje szczęście a symbol nieskończoności to znak niekończącej się przyjaźni lub miłości. Innym popularnym wzorem jest gwiazdka, która jest symbolem szczęścia, sukcesu i nowego, pozytywnego etapu w życiu. Ponadto częstymi ozdobami są zawieszki z symbolami religijnymi i wzorami przedstawiającymi świat natury. Oddzielnym trendem jest noszenie zawieszek w kształcie lite a nawet składanie liter w imiona lub inne wyrazy.

Z czym je nosić?

Mogło by się wydawać, że celebrytka na stałe związana jest klasycznym, eleganckim stylem i ze zwiewnymi, delikatnymi sukniami. Nic bardziej mylnego. Celebrytka ma to do siebie, że pasuje do wszystkiego. Równie dobrze prezentuje się na odkrytym dekolcie wizytowej sukni, jak też przy dżinsowej bluzie. Celebrytka pasuje do zimowego swetra, jak również do sportowej koszuli. Niejednokrotnie nosi się po kilka sztuk tego rodzaju biżuterii i nigdy nie ma efektu przeładowania. Ulubionym efektem jest noszenie kilku naszyjników o różnych długościach, które charakteryzują się podobną stylistyką. Celebrytki właśnie dlatego są tak chętnie noszone, bo pasują do wszystkiego a jednocześnie dodają szyku.

Redakcja e-metro