O nas

E-Metro to blog ogólnotematyczny regularnie publikujący merytoryczne i ciekawe artykuły z najważniejszych dziedzin.

Na naszym portalu prezentujemy treści, które odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania.

KONTAKT

Drewniane klocki dla dzieci – dlaczego warto je kupić?

Ponadczasowe, rozwijające wyobraźnię, uniwersalne, a przy tym pozwalające zdobyć nowe umiejętności. Drewniane klocki dla dzieci, gdyż o nich mowa, to zabawka, którą znali już nasi rodzice czy dziadkowie. Pomimo upływu lat, nadal święci triumfy i nie zagrażają im nawet tak chętnie wybierane przedmioty z plastiku. Co wpływa na ich popularność? Dlaczego warto kupować takie klocki dla dzieci?

Rozwijaj dziecięcą wyobraźnię!

Drewniane klocki kochają nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. O ile dla maluchów najważniejszym walorem jest bogactwo kolorów i kształtów, tak dla opiekunów umiejętność wspierania rozwoju ich smyka – i to na wielu płaszczyznach! Prosty, z pozoru klocek, może być nie tylko elementem architektonicznym zamku czy domu, ale również pojazdu czy innego rekwizytu potrzebnego do dalszej zabawy. Drewniane klocki dla dzieci są zatem świetnym narzędziem do kształtowania wyobraźni i kreatywności smyka, a także zdolności abstrakcyjnego myślenia.

Koncentracja i skupienie

Choć sklepowe półki uginają się pod naporem kolorowych, plastikowych zabawek, które grają, świecą i wydają rozmaite dźwięki, to rodzi się pytanie – czy malec naprawdę potrzebuje tak wielu bodźców? Jak się okazuje – nie! Dlaczego? Mianowicie dlatego, że nie uczą go koncentracji i skupienia, czyli umiejętności tak potrzebnych w późniejszym, dorosłym życiu. Ogrom bodźców powoduje odwrotny efekt, czyli nadmierne pobudzenie, dlatego tak ważne jest, aby ograniczać je smykowi, np. poprzez kupowanie drewnianych klocków dziecięcych.

Nauka poprzez zabawę!

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty edukacyjne przynosi nauka poprzez zabawę. W tym przypadku także drewniane klocki dla dzieci okażą się nieocenione. Nie tylko bowiem posiadają umiejętność wspierania koordynacji wzrokowej, ale również pozwalają ćwiczyć zdolności manualne. Tym prostym sposobem można wraz z pociechą uczyć się kolorów, kształtów, wielkości, aby potem wykorzystać je do nauki układania, liczenia czy planowania.

Zdrowe, bezpieczne, ekologiczne!

Jest jeszcze jeden atut drewnianych klocków dla dzieci. To bowiem ich ekologiczny charakter. Zewsząd mówi się o szkodliwym działaniu plastiku, który wyrzucany w niewłaściwych miejscach zatruwa środowisko. Zabawki z drewna, w przeciwieństwie do tych z tworzywa sztucznego, są całkowicie bezpieczne. Nie dość, że bawią i uczą to dodatkowo nie zanieczyszczają kuli ziemskiej.

Kiedy kupić pierwsze klocki?

Wątpliwości wielu rodziców budzi fakt, kiedy zakupić pierwsze drewniane klocki dla dzieci. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, albowiem wiele zależy od indywidualnych predyspozycji malucha. Niemniej jednak, uznaje się, że w wieku 11-12 miesięcy można już obdarować pociechę zestawem łatwych klocków, z niewielką ilością elementów.

e-metro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *